Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Výpadky netu

Výpadky netu

Martin (28.1.2006 19:15:49)

Dobrý den. Nepravidelně se mi stává (někdy jednou někdy klidně i 10x za den), že mi vypadne připojení na net. Pomůže vypnutí a zapnutí modemu. Mám permanentní Internet Express. Někdo mi poradil, že mám PC nechat tak 5-10 min synchronizovat modem a pak se teprve připojit, ale nevím, co to znamená a jak to udělat. Prosím pomozte

pet007 (29.1.2006 11:51:09)

Prostě se připojíš tak 5-10minut po startu počítače - nebudeš se připojovat hned. Problém může být způsoben chybovostí na lince - pak zavolat providerovi (pro Internet express to bude Telecom). Jestli ale máš USB modem, bude to nejspíš způsobeno problémem s USB - nejpoužívanější je Sagem, zkus se podívat na www.sagem.com do FAQ u tohoto modemu a vyzkoušet, co tam radí - uvidíš.

Martin (29.1.2006 14:32:03)

Díky za rady, vyzkousim. PS: Mam sitovy modem, takze tim USB to nebude.

Salvador (29.1.2006 12:50:26)

Měl jsem obdobný problém (Zyxel Prestige 650R-33). Po několika urgencích a vyzkoušení všech tipů (napojení modemu bez splitteru, nastavení modemu do továrního nastavení a následná konfigurace, dokonce jsem přeinstaloval operační systém) byla karta na poskytovateli. Ten zjistil, že problém není ani u něj a tak následovala poslední (radikální) možnost a tou byla výměna modemu. Modem byl odepsán na reklamaci jako poškozený a technik mi až domů dovezl nový kousek (ZyXEL Prestige 660R-63C). Od té doby to šlape bez problémů a dokonce jsem pocítit malé zrychlení služby. Nejlépe je to asi vyřešit přes poskytovatele, který by ti měl být nápomocen.