Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > CellPipe 22A-EX - přesměrování portů

CellPipe 22A-EX - přesměrování portů

Zwick (25.2.2006 21:21:33)

Zdravím všechny, mám tento modem už asi 2 roky, ale teĎka, po tom co mi zrychlili ADSLko, a tím pádem mi byla přidělena IP adresa... tak bych potřeboval přesměrovat porty na můj PC... (abych mohl být active, nebo abych si mohl založit nějaký server (http,ftp,či CSko(27015)) Nevím ajk se to tam dělá, je tam toho strašně moc... Vím že se to dělá nějak přes nastavení NAT... Ale nevím jak :-) Pls poraďtě, jestli máte nějaké zkušenosti. THX ZWICK

Nargon (25.2.2006 23:41:04)

Teda IP adresa ti urcite byla pridelena uz davno pred zrychleni, urcite uz se zrizenim adsl ti nejaka verejna byla pridelena. Takze jak nastavit nat (aneb prepsany postup z manualu): 1] Spusťte web management. (tj pres internetovej prohlizec se prihlas k modemu) 2] Vstupte do menu Services . 3] V rozbalovacím menu u položky NAT Options vyberte volbu NAT Rule Entry. 4] Klikněte na volbu Add, která Vám umožní definovat další pravidla pro protokol NAT. 5a] Rule Favor: RDR Rule ID: poradove cislo, jestli jste o stranku pred mel treba rule ID 1,2,3 tak ted vyplnit 4, jestlize nic, vyplnit 1 IF Name: ALL Protocol: TCP, UDP, ANY (tj oba dva) Local Adress From i To: Ip adresu vaseho PC na siti (10.0.0.1, 192.168.0.1 asi, nebo takovou co tam mate) Global Adress From i To: nechat 0 0 0 0 (predpokladam ze mate jen jednu verejnou IP, takze neni duvod je nejak rozlisovat) 3x Port (destinaion from i to a local, tj do vsech 3 policek stejnou hodnotu): cislo portu co chcete presmerovat, napriklad 27015 na cs 5b] Zadejte potřebné hodnoty pro Vámi požadované pravidlo. Klikněte na položku Submit pro potvrzení změn, poté klikněte na Close pro návrat do menu Services. 6] Přejděte do menu Admin a zvolte Commit & Reboot. 7] Klikněte na Commit pro uložení nastavení. V rozbalovacím menu u položky Reboot Mode vyberte volbu Reboot From Last Configuration a následně stiskněte tlačítko Reboot. Dojde k restartu modemu s novým uživatelským nastavením. Bod 6 a 7 neni uplne nutny, jen pri restartu modemu nebo vypadku proudu, dojde ke smazani pravidel co jste vytvoril. A par lidem co jsem s tim pomahal tento krok take smazal pravidla :( ovsem to predpokladam ze byl problem mezi zidli a klavesnici, protoze jinak by to asi nebylo napsane v manualu. Dalsi porty obdobne jako tyto.