Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jaký ADSL modem doporučujete, pro více jak 5 klientů v NAT modu, QOS (omezení šířky pásma) management

Jaký ADSL modem doporučujete, pro více jak 5 klientů v NAT modu, QOS (omezení šířky pásma) management

Daniel Stuchlý (1.3.2006 12:49:17)

testoval jsem modem XAVI X8211r a zjsitil jsem že je naprosto nevhodný pro více jak jednoho klienta, který navíc nesmí používat žádná software který otevře více aspojení najednou. Proto by mne zajímalo , jaký modem je osvědčený že nemá s NATem při větším zatížení problém. Kdyby navíc obsahoval omezovaní rychlosti na jednotilvé IP , bylo by to skvělé díky za typ. Nemám už sílu dále testovat zajíce v pytli. díky všem ...

JOE (1.3.2006 17:20:38)

Problém s NATem nemá Alcatel 510i (1024 záznamů), ale QOS lze nastavovat jen přes Telnet a v omezené míře. U většiny modemů nižší cenové kategorie se QOSem dá regulovat jen šířka pásma pro jednotlivé služby nikoli pevně stanovit šířku pásma pro konkrétní IP adresy.

Anonym (1.3.2006 18:01:19)

Ale ten Speedtouch ma cosi jako IPQoS, mam dojem. Neumim to nastavit, jen jsem to videl v navodu.

Zajda (2.3.2006 12:07:58)

Ona je potíž taky s pamětí a výkonem. QoS si vezme poměrně dost. Pokud se to má pevně nastavit na 5 služeb obecně tak to routřík bez problémů utáhne. Pokud tam má být ale 20 adres zvlášť-shaping a na interface do internetu ještě dalších 5 QoS-prioritizace pro služby+pravidla firewallu, tak při plné zátěži už může být docela problém s pamětí a rychlostí její obsluhy. Problém nastává logicky zvláště při vysokých datových tocích které jsou u běžných lowendů někde mezi 4-10Mb. Projevuje se náhodným zvyšováním odezvy prioritizovaných služeb a velkým kolísáním rychlosti. Poslední kapkou je ztráta paketů při velmi vysoké zátěži. Na grafu by byly vidět takové zuby. Odbytý sw při takové zátěži je pochopitelně náchylný k nestabilitě.

Anonym (1.3.2006 21:56:27)

mám xavi x8122r a je to taky hrůza

Earnil (1.3.2006 23:18:25)

My mame v baraku rozvedenou sit a resime to tim, ze pred modemem mame jeste router Planet, ktery se stara mimo jine i o QoS a funguje to ok. Domnivam se ze na tohle v podstate zadny modem ne uplne staci, ze se vyplati investice do "specializovaneho" zarizeni.

Anonym (2.3.2006 07:51:08)

JJ, už se stím modemem přes tejden peru taky, zkus v nastavit v services-ip adres-security level na none, takhle mě to aspoň trochu jede:-))

Rafter (2.3.2006 13:21:34)

Z cenove dostupnych zarizeni mam rozhodne nejlepsi zkusenosti s timto: http://i4shop.net/cz/iObchod/Catalog.asp?ca=1612&it=9432 ADSL modem v sobe nema, musi se zapojit pres ethernet. Lepsi reseni do 10000 je podle meho nazoru pouze PC s Linuxem.

Anonym (3.3.2006 11:02:51)

V podstate jsi nastavil pozadavky tak, ze z tech routeru co dodava CTc a asi i z tech dalsich v nizke cene, vse co chces splnuje jen Drytek Vigor 2500/2600. NAT zvlada v pohode, omezovani jednotlivych portu a Vlan umi taky. A jestli chces mit naprosto 100% jistotu ze to bude v cajku tak nejaky slusny Cisco :-)

hermes3 (4.3.2006 17:16:37)

V cem presne je nevhodny? Mne bezi dobre - obsluhuje 3 pocitace(nekdy i wifi AP s pripojenymi dalsimi 2 PC). Na compech jsem bezne pripojen na DC++, Torrenty a zaroven brouzdam, nebo posloucham inet-radio/tv. Zadny problem jsem zatim nezjistil. Samozrejme jsem hned po koupi nastavil NATsize na MAX = 512 sessions. Vetsinou to v takovych pripadech vyuzije neco mezi 320 - 460 sessions. .-)