Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > FTP server vs. ASUS AAM6310EV

FTP server vs. ASUS AAM6310EV

Storm (6.3.2006 16:31:12)

marne se snazim zridit ftp server na svym kompu, ale na vnejsi ip se za zadnejch okolnosti nejde pripojit. vylucovaci metodou jsem zjistil ze za to nemuze switch, kabelaz, komp (vypnul jsem vsechny fw a zkousel i jinej komp) ani provider. po vnitrni siti se na to ftp dostanu. modem je flashnutej nejnovejsim firmwarem (tusim srpen 2004), v NAT tabulce je vytvoreno pravidlo na preroutovani z modemu do vnitrni site (10.0.0.1), vcetne specifikace portu (zkousel jsem def. 21 i nekolik specifickejch). uz me vazne nenapada cim to muze bejt. p2p a hamachi mi funguje...

Nargon (6.3.2006 17:02:43)

No, kdyz presmerujete jen port 21 tak se na vas muzou lide pripojit jen v "pasivnim rezimu" (nebo prave v nem nemuzou, ted nevim jak to je a urcite v ftp clientovy jde nastavit jakej mod ma pouzit). Pro plnou funkci je jeste potreba presmerovat port 20 (pak funguji oba reizmy, a tady mozna byl ten problem).

Storm (6.3.2006 20:10:12)

v tom bych problem nevidel. zkouseli jsme oba rezimy ale marne

simi (6.3.2006 20:51:09)

V práci jsem tento modem měl a FTP běhalo vpohodě. Taky jsem zpočátku tápal, ale nakonec jsem to rozchodil. Teď si z hlavy přesně nevzpomínám - ale v práci někde ten postup asi ještě budu mít. Ten zakopanej pes byl asi někde v pravidlech?!:-(

Storm (7.3.2006 01:07:21)

kez bys byl te lasky a dobroty a podival se v praci jak to mas nastaveny a dal mi vedet :)

Anonym (7.3.2006 14:38:46)

Zkus toto jako inspiraci: Nastavení modenu ASUS 6310 EV: 1. Quick Cobfiguration - Encapsulation: PPP0A VC-Mux 2. Services - NAT - NAT Options=NAT Rule Entry: ...přidat pravidlo: Rule Flavor:BIMAP Rule ID: 10 IF Name: ALL Protocol:ANY Local Address From: ...IP adresa síťovky v PC Local Address To: ...IP adresa síťovky v PC Global Address From:0.0.0.0 Global Address To:0.0.0.0 Destination Port From:Any...:0 Destination Port To:Any...:65535 Local Port:Any...:0 3. P Filter - IP Filter Configuration: ... vypnout všechny filtry Security Level: None Private Default Action: Accept Public Default Action: Accept DMZ Default Action: Accept 4. LAN - DHCP Mode: None Po rozchození zkusit zapínat filtry a Firewall

Nargon (7.3.2006 21:29:24)

Ja to upravim, kdyz se pouzije Rule Favor: BIMAP tak uz ty 3 policka s portama zmizej a nejsou potreba.

Storm (7.3.2006 23:33:03)

doslovne a dopismene sem sledoval vsechny instrukce jak popsano, zkousel sem i mnoho jinejch postupu, pravidel a nastaveni, ale stale nic. kdyz se ke me chce nekdo pripojit, napise mu to timeout, offline nebo ip nepristupna...

Storm (7.3.2006 23:39:22)

nejde me zvenku ani pingnout...

earnil (7.3.2006 23:44:56)

Můžeš ještě zkusit tohle nastavení: http://bestofallhub.com/active-spec-modem-asus.htm Je to hodně podobný, ale řekněme..., lepší:-) Ještě jsem se chtěl zeptat... Píšeš, že po vnitřní síti se na ftp dostaneš. Znamená to, že tam máš víc počítačů a to FTP běží na jiném, než tvém na kterém ti běží uspěšně např. p2p?

Storm (8.3.2006 20:39:16)

mame dva kompy pres switch (ten problem nezpusobuje, zkousel sem ho obejit a nic.) a ftp je na tom mym, tzn. 10.0.0.1 ted sem ten modem nastavil doslova a do pismene podle nastaveni co mi poslal jeden clovek, i se screenshotama, a furt to nejde... grrrr a wokna na obou kompech to taky nejsou, vypnul sem firewall a nejde to furt. odpojil sem switch a nejde to stale...

Storm (8.3.2006 21:53:50)

VYRESENO!!! nakonec to tkvelo v jedny malinky stupidni blbosti v nastaveni ftp klienta. hotovo. hura. dekuji vsem :)