Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL + Wifi

ADSL + Wifi

Petr H. (19.3.2006 02:46:44)

Prosím o radu. Chtěl bych se podělit o ADSL s bratrem přes Wifi. Bydlí asi 50 až 100 metrů ode mě přímo naproti (na sídlišti). Prosím o radu co k tomu budu potřebovat a to jak na mé straně tak na straně bratra. Prosím o příklad konkrétního zařízení, případně jak ho zapojit. Jsem laik. předem děkuji za pomoc a radu.

divokejbill (19.3.2006 12:30:19)

no jestlize to vzdalenost povoli je vse v pohode, kup si ADSL modem s Wi-fi D-Link G664T (WiFi a 4xEthernet - 2022.-)a bracha at si koupi do compu usb wi-fi adapter)950,-), kterym bude moct prijimat tvuj signal. To staci a melo by to fungovat

Sergey (19.3.2006 18:27:30)

USB neeeee, rozhodně bych volil PCI kartu, nebo AP client(kvůli možnosti připojit externí anténu). Bylo by vhodné napsat, jestli na sebe vidíte, on může brácha bydlet klidně 50m daleko, ale pokud mezi váma bude několik zdí, nepojede to.

Petr H. (19.3.2006 18:36:36)

Ano vidíme na sebe. Rád bych se ještě zeptal zda je nutné kupovat ADSL modem s Wi-fi, nebo zda jde přikoupit a připojit něco k současnému ADSL modemu od poskytovatele (Nextra) což je Alcatel Speed Touch Home.

Nargon (19.3.2006 20:55:25)

Aaa, dalsi majitel ST home. No pokud jsi nepovedl, ehm jak to nazvat, "upgrade" na pro verzi. Tj stale z PC vytacis pripojeni tak tenhle modem je jeste na Annexu A a ty novy co bys koupil s wifinou jsou na Annexu B, a nefungoval by ten novej modem. To bych radil spise koupit 2x nejakou wifi sitovku, mozna ten usb adapter by stacil. A nakonfigurovat mezi vami spojeni client to client, tedy bez AP. Tohle urcite sitovky umej, jestli i ten usb adapter nevim. Hlavne se jedna o nastaveni ovladacu, ke kterym by mel byt dodan nejaky konfiguracni software, a nastaveni pevnych ip adres. A na PC s adsl nastavit sdileni pripojeni pro druhou sit. Samozrejme ze internet na druhem PC bude fungovat jen v pripade ze ten prvni bude zaply a pripojeny.

Sergey (19.3.2006 21:05:58)

Já osobně bych na tvoji stranu doporučil koupit WiFi router (Alcatela předělat na Pro verzi, aby držel spojení) a k bratrovi v podstatě jakoukoliv WiFi kartu. Nargonovo řešení by samozřejmě taky fungovalo, ale mít PC neustále zapnuto aby se brácha dostal na internet mi připadá dost nekomfortní .

Lukáš (20.3.2006 14:15:22)

To samé jsem udělal i já (jen mám wi-fi u notebooku). Mám D-Link 664 a na NB Nokiu D211 (PCMCIA). Nemůžu to ale za boha rozchodit... (nastavení na wi-fi kartě jako SSID, channel apod. mám), ale ta mrcha na D-Link nechce vidět... :-(

P37r (21.3.2006 11:00:15)

no nevim nevim, pokud je to klasickej železobetonovej panelak, mohl by byt s wifi velky problemy, nekdy spojeni pres wifi nejde ani z bytu do bytu, ktery spolu sousedej....