Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > DHCP a DNS u ST510

DHCP a DNS u ST510

Karel (2.2.2004 20:26:18)

Mám 2 otázky.Pokud vzpnu DHCP a IP nastavím pevné,bude fungovat DNS? Otázka 2:Když v nastavení DHCP Server Leases nastavím statické hodnoty pro klienty,bude to fungovat stejně,jako by byl DHCT vypnutý a IP byly nastaveny pevně?(to znamená,že i při restartu ST510 zůstanou IP adresy vždy stejné)Dík

Miroslav Šilhavý (2.2.2004 20:32:02)

1. DNS a DHCP spolu nesouvisí, takže to fungovat bude. 2. Když nastavíte statické hodnoty do DHCP bude to opravdu stejné, jako když to nastavíte ručně na každé stanici. Podle mě je DHCP se statickým mapováním lepší řešení, přecijen se to spravuje na jednom místě, po reinstalaci kompu se to hned chytne, nemusíte hlídat jakou IP jste již použil atd.

y2k (3.2.2004 16:03:42)

Mirek má úplnou pravdu, akorát bych chtěl doplnit jeho příspěvek o to, že spousta "levných" routerů " typu Edimax a zyxel mají ve firmware tyto dvě služby na sebe částečně navázané. To znamená, že když vypnete DHCP, tak router nebude přidělovat ani DNS a v případě, že se sám neumí na své bráně chovat jako DNS, tak vám připojení nepůjde. V tomto případě musíte do PC nastavit adresy DNS ručně.

Arnošt (10.3.2004 11:08:22)

To mi nedělá ani ASUS, taky mi nepředává DNS a DHCP mám zaplé