Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Vypadávání některých služeb na ADSL

Vypadávání některých služeb na ADSL

Klacek (28.3.2006 14:26:51)

Mám ADSL od Telecomu, modem Speedtouch 510i, pevnou IP. Několikrát denně se mi stane, že jakoby částečně nejde připojení: třeba www stránky a pošta jdou, ale kamarád se mi na ftp server ke mně nedostane, ale po pár minutách to zase jde všechno. Totéž třeba se Vzdálenou plochou - někdy se na můj PC nedá zvenčí připojit, jindy třeba již vytvořené spojení spadne. Do s tím??? Kája

Anonym (28.3.2006 18:38:52)

Ono taky záleží co máš za připojení. Pokud 512/128, tak těch 128 upload rychlost není pro Remote Desktop nebo FTP server zrovna moc, a pokud současně s tím stahuješ třeba přílohy POP3 pošty nebo HTTP stránky trochu intenzivněji, může dojít k timeoutům a padání spojení. Ona ani starší 10Mbit síťovka nemusí pro VNC (nebo pro Vzdálenou plochu) být dostatečně rychlá, pokud je to např. v plných barvách a to i s vypnutím "fíčur" jako tapeta, vysouvání oken atd., a dochází ke zpoždění a trhání obrazu. Ona ta grafika dost žere kapacitu. Těch 128kbit je mnohem míň, takže může spojení vypadnout úplně... Ale to je jedna z možností. Může být taky třeba přetíženej firewall, nebo pomalej komp (typicky když se použije nějakej starší počítač jako FTP server).

nick (28.3.2006 19:07:08)

RDP beha naprosto luxusne na up 384kbps s tim, ze to nevyzuziva vice jak 128, staci vypnout tapetu... 10mbps je neumerne moc, ale nesmis to plest s VNC ci RAdmin ;) ad ten modem: nemas tam nahodou naflashovanej posledni firmware? ten jak ho tu kdekdo opevuje? mne presne toto delal... nick

Anonym (28.3.2006 21:59:55)

Nenapsal co má, tak beru 512/128 jako základní ADSL. Ne 384k, na tom totiž poběží víceméně všechno, takže se to nepozná. A pokud se má do 128k vejít se vším všudy i s běžným provozem, tak může mít problém jak s VNC tak s RDS a může mu padat. Záleží co s tím současně provozuje a na čem, a jak má vytíženej OS. VNC je pomalý, ale co naplat, občas se najdou lidi který potřebujou něco multiplatformního pro spojení s Linuxovou stanicí. Ne každej používá pro účely vzdálenýho připojení a pro FTP server něco jinýho - typu Windows ;) Zvlášť ne na starším přebytečným kompu (kterej má i tak dost, a to bude kromě VNC ten pravej důvod v mým případě, spíš než 10mbit karta) Ad modem - nepoužívám SpeedTouch, takže nemůžu posoudit. Možný to je.

nick (28.3.2006 23:48:16)

no prave o tom ST510 mluvim ;) nick

Zajda (29.3.2006 12:55:31)

Na linuxové stanice doporučuji nomachine nx. Je to použitelné i pro dialup. Nebo jako nouzová možnost forwardovat Xka přes ssh s kompresí.

Anonym (28.3.2006 23:17:34)

Kez by tady nekdo vedel, jak na tom ST510 rozumne nastavit QoS a dal sem navod, hned by bylo po hromade problemu.... Ale to je jenom moje zbozne prani, protoze to tady beztak nikdo neumi.

Anonym (28.3.2006 23:36:32)

Jestli to není tím,že ST510 QoS neumí.

Anonym (29.3.2006 11:52:01)

Omyl, nove firmwary to umi.

Anonym (29.3.2006 11:53:14)

http://www.voip-info.org/wiki/view/QoS+and+Port+Forwarding+Speedtouch+510v4 Ale je to pro me cinska vesnice. Nemohl by to nekdo nastudovat a vyzkouset?

Anonym (28.3.2006 23:38:58)

Zkus nastavit na ftp serveru maximální upload i download na max. 80 % jmenovité rychlosti linky a bude po padání.