Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Připojení do VPN přes Novell border manager clienta

Připojení do VPN přes Novell border manager clienta

Tomáš Vacek (4.2.2004 09:10:13)

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu s připojením do VPN sítě přes Novell borader manager - máme ADSL IOL 512/128. Samotné přihlášení a vytvoření tunelu se podaří, ale když zkusím ping na vzdálený počítač v této síti (IP 172.21.0.20) nedostanu odezvu. Já posílám kryptované packety a vrací se mi nekrptované. Naše síť je připojena přes modem Alcatel ST 510i, který slouží i jako DHCP. Když zkusím tracert na 172.21.0.20 po vytvoření tunelu, dostanu se na 2 servery tuším v síti iol (80.188....) a pak už nic. Děkuji za každou radu.

jedi (4.2.2004 16:44:11)

Zkuste mozna nejdriv pripojeni z jednoho pocitace, aby se eliminoval vliv mistni site. Ja pouzivam jineho VPN klienta, ale resil jsem podobny problem. Nevracelo se mi nasteni DNS a WINS z naseho VPN firemniho switche. Nakonec mi pomohlo nastaveni portu 50 coby ESP na WinRoute, ktery pouzivam pro sdileni lokalni site. Meli jsme tady debatu, jestli telecom VPN blokuje, ale vyslo z toho, ze nikoli.

LaqueR (4.2.2004 18:15:02)

Bude to tim kryptovanim. Nelze.

Tomáš Vacek (6.2.2004 08:36:26)

Když se připojuji s veřejnou IP adresou, vše funguje - otestováno jak s ISDN, tak i ADSL. Problém je, že nevím, jestli je možné nějakým způsobem zajistit, aby počítač v lokální síti v případě, že bude chtít použít připojení do této VPN šel ven s naší veřejnou ip adresou. Možná by pomohlo nějaké nastavení modemu - v NATování, nebo v routovací tabulce, nevím však jaké. Jak se projeví nastavení modemu do režimu bridge místo současného routeru ? Díky.