Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Prestige 660H a veřejný web server

Prestige 660H a veřejný web server

Pavel Kovář (7.4.2006 11:41:04)

Zdravím. mám koupený ADSL modem Prestige 650H. Na lokální síti mám web server, který naslouchá na portu 80. Od ISP máme přidělenou statickou veřejnou IP adresu. V nastavení modemu (SUA) jsme provedli mapování veřejné IP na lokální adresu serveru. V nastavení firewallu máme povolené všechny spojeni z rozhraní "WAN to LAN" a z "LAN to WAN". Na lokální server se dá připojit bezproblému z nějakého WAN rozhraní (internet) použitím veřejné IP adresy. Z počítače v sítí se lze také připojit na web server použitím jeho lokální IP adresy. Problém ale je, pokud se chci připojit k web serveru z lokálního počítače použitím veřejné IP adresy. Existuje nějaké nastavení, pomocí kterého by toto šlo nastavit? Díky ! Pavel

Pavel Kovář (7.4.2006 14:57:58)

Tak už jsem na to přišel, kdyby někdo potřeboval něco podobného tak na routeru je potřeba zadat: ip nat loopback on Zadá se připojením přes telnet v menu 24.8 Jak jednoduché...

y2k (7.4.2006 18:09:56)

To je jedna z variant. Já raději používám DNS Netbiosu volaného PC. Jmenuje-li se POCITAC, tak proste zadavám http://POCITAC. A je to.