Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > (A)DSL a instalace ústředny

(A)DSL a instalace ústředny

Chilf (10.4.2006 22:42:53)

Zdravim, v nasi vesnicce se prave instaluje ustredna, tak aby vyhovovala ADSL (cesky telecom). v provozu ma byt 27.6, jenomze jide na ni jenom technika ADSL a DSL nepodporuje (napr. Blutone Premium nejde nebo Ahoj FREE DSL..). Jenom se chci zeptat, zda je to nejake velke navyseni, kdyz se ma postavit DSL ustredna misto ADSL?? Porad v tom nemam nejak jasno! Diky za vysvetleni a cest vasi praci ;))))

Anonym (10.4.2006 23:12:21)

DSL je Digital Subscriber Line, ADSL je akorát "odnož" DSL - Asymmetrical DSL. Asymetrický znamená, že není shodná rychlost příchozí(stahování) a odchozí(odesílání), je jen na poskytovateli, kolikrát nižší zvolí odchozí vůči příchozí, bývá to obvykle 1/8 až 1/4. Často se pod pojmem DSL myslí ADSL, co vím, tak drtivá většina DSL u nás je asymetrická, tedy ADSL. Že ti nepůjde třeba Bluetone Premium je proto, že Radiokomunikace nemají pokrytí v tý oblasti - na daný ústředně nemají svoje zařízení(DSLAM).