Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Bordel s ověřením dostupnosti

Bordel s ověřením dostupnosti

SamiceHrabace (16.4.2006 20:25:02)

Telecom má opravdu strašný bordel v ověření dostupnosti přes tel. číslo. Jsme od ústředny vzdálený něco málo přes 4 km a podle měření, které jsem dával mi vycházelo, že můžu mít rychlost 2048, tak jsem si objednal danou rychlost, ale mám stále problémy s nízkým MARGINem (přes 10.5 db to nejde). Jsem si vědom, že je to nejspíš vzdáleností, ale proč mě nikdo nevaroval? Nemá snad telecom přehled kdo je vlastníkem čísla, kde bydlí a jaká je vzdálenost od ústředny? Nejspíš NE. Když jsem si pak ověřil číslo znova, tak mi už ukazovali 512 a za 2 dny to stouplo na 1024, ale žádná změna. Mají v tom opravdu VELKÝ BORDEL.

JOE (16.4.2006 21:17:33)

No maličko nepořádek v tom je. Jaká je vzdálenost od ústředny ČTc opravdu neví, asi těžko bude vést ke každé stanici přesnou vzdálenost vypočítanou z kabelových plánů. Ono také vůbec nejde o vzdálenost od ústředny,ale o útlum vedení a rušení v kabelu. Vzdálenost se zřejmě měří nějakým měřícím automatem (třeba měřením odrazu vyslaného signálu...), útlum se také asi měří automatem, ale ne všude. Zřejmě nejsou všude automaty na měření útlumu a tam kde jsou si můžou dle místních dispozic trochu vymýšlet.

Anonym (18.4.2006 13:18:56)

Ona ta vzdálenost jde měřit přesně jen pokud máš opravdu přesnej časovej normál. Atomový hodiny asi scum nemá.

Anonym (18.4.2006 14:19:09)

Standardni merak ti vyhodi vzdal od ustredny v metrech. A vetsinou to zna i technik nazpamet. Delam s byvalym technikem, presel po cistkach k nam na oddeleni. A shodou nahod mel rajon kde bydlim. Tak sem ho vyzkousel a rek sem mu adresu. Rek mi ze ke me to bude tak 1100m. Zmeril jsem to a dalo to 1080. A to uz tam pres rok nedela. Verte mi, ten kluk ty kabely miluje a kdyz vzpomina na praci trataka, vzdycky mu zvlhnou oci a myslim, ze vnitrni stesti proziva vetsi, nez kdyz mluvi o manzelce. Ale tenhle pocit sem mu nerek:) A neni to zadnej starej paprda, kterymu uz nic jinyho nezbyva, je mu 28. No a vidite, takovyho vyhodej. Ale prinos to melo, kazdej u nas ma o dost vetsi prehled o funkcnosti a prubehu vedeni nez predtim a kdykoliv je odborna rada po ruce.

jpg (17.4.2006 19:04:49)

vzdalenost je jenom jedna z podminek pro zrizeni ADSL. i malym signalem to muze fungovat, jednou to CTc zridil, tak to musi fungovat, pokud ne, nahlasit poruchu a hotovo...

Anonym (17.4.2006 19:56:52)

vzdálenost od ústředny 490 m max. rychlost 2048. Na stejném popisném čísle ostatní linky 4096. Nejde dohodnout ani přepojení na jinou linku.

Anonym (17.4.2006 19:57:59)

No, asi tam neni zadna jina volna

Anonym (17.4.2006 20:12:57)

Z 15 připojek v současnosti funkčních 5 linek Up Stream 0 (Kbps.) 256 (Kbps.) Down Stream 0 (Kbps.) 2048 (Kbps.) Operation Data Upstream Downstream Noise Margin 31 dB 32.5 dB Output Power 10 dBm 19 dBm Attenuation 8.5 dB 12 dB

JOE (18.4.2006 21:41:38)

To je typický problém měřícího systému. Kolikrát stačí mít jenom více pararelek, nebo cosi nestandartního a výsledek je odlišný od souseda. Jinak na 490 metrů nemůže být 4092 kb/s problém. Zkus to nechat od ČTc prověřit, normální to není.