Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Padání ADSL

Padání ADSL

clix (26.4.2006 17:46:19)

Mam I Expres tusim Sprint(3Mbit), modem ten od Sagemu jak ho Telecom prodaval ve velkym.. Problem je ze cas od casu mam chvilkove obdobi(tak 5-10 minut) kdy to proste porad pada(odpoji se, pak se pres ADSL Automat po chvilce zase pripoji, nekdy dokonce zmizi DSLMON a musim vytahnout USB kabel a dat ho tam zpatky aby se znova chytil)..je to dost otravny, nevi nekdo co s tim?:(

anonym (26.4.2006 20:59:48)

Jjj to se mi taky stává, uz mi to nekdy leze aj na nervy - nejlepsi bude svihnout s nim do kose a koupit si kvalitnejsi - ethernetovy modem !!!! uz nad tim taky premyslim

Nargon (27.4.2006 10:15:18)

Jak pise anonym vyse, problem je z 80ti % v modemu, chce to ethernet.

Anonym (27.4.2006 17:30:24)

mám USB Zyxel 630 za 900Kč a jede v poho už 2roky 2MB, reál 1800 ethernet mít nemusíš, stačí normální typ modemu, ne shit.

Anonym (27.4.2006 16:32:34)

Dslmon nepotrebujes, je to diagnostika. Ja ho radsi pred pripojenim sestrelim a jede to, pokud se ztrati je podelanej, ale nemelo by to vadit, muzes ho sestrelit i zachodu, ale kdyz ho nahodis, tak se pokusi modem o synchro a v podstate ti nastartovani dslmonu, shodi softwarove pripojeni a pak to nejde ani pripojit - blba spoluprace win a driveru dslmon + USB, klidne to vyzkousej za plny funkcnosti. Shod za behu dslmon - nic se nedeje pripojeni jede dal, nahod ho - pripojeni se rozpadne a nejde vetsinou obnovit nebo jen za zahadnych okolnosti a to i kdyz pockas po synchro a uz restartuju. Zaver: podle me nemas problem, ale doprovodny software k modemu ti svym restartem a blbou funkcnosti (u vsech stejne) zpusobuje rozpady. Pokud si spojenim "zmizi DSLMON" minil ze zmizi z rezidentniho behu, ne jen zmenu barvy toho trojuhelniku. Nevim co minis ADSL automatem, jestli automaticke znovupripojeni, tak to je u Sagemu nestastne, protze kvuli spatnemu naprogramovani je rozdil kdyz se pripojujes po synchro a nebo kdyz to zkusis pred synchro a pak po synchro (pamatuje si ze to nejde a nezajima ho synchro, von to proste vi). Prvni varianta jde, druha varianta nejde ikdyz je v podstate zkousis za stejnych podminek. Jinak Ethernet je bomba, anebo se naucit Sagemovo vrtochy a "nedrazdit ho" premrstenymi pozadavky:) Vyzkousej to a napis sem do diskuze co to udelalo.

Atsepicnu (27.4.2006 22:01:12)

ja mam po startu win dsl mon zaplej, pockam az se nacte, pak se restartne, pripojim se a dsl mon vypnu...

Anonym (28.4.2006 20:19:17)

Ja ho vypnu uz pred pripojenim, jen jak mi podruhy ukaze synchro, ale je to jedno kdy ho vypnes, nekdy ho necham, u me je to jedno, zacal sem experimentovat az po precteni prispevku tady na foru a jelikoz u me funguje ok, tak si simuluju ruzny odpojovani a je fakt ze mu vadi dost veci, ale vzdy pomuze restart a pockat na druhy synchro, prvni je jako nesynchro, ikdyz dslmon i ta pixla ukazujou synchro. Kdyz se podela tak ho svihnu z balkonu a koupim si eth. a budu experimentovat, mam druhej komp. tak se vyradim s Lan, skoro se tesim az se podela, ale on bude jak naschval fungovat leta ja to znam, taky Sprint mi na nem bezi 2,7-2,8, ja si tu musim problemy simulovat. Asi koupim padesatimetrovou dvoulinku a oblozim ji magnetama, fenama a vysavacema a to by bylo aby bylo furt synchro a 2,8. Nebo dam inzerat vymenim Sagem ok za ten co dela podely:))