Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Router a jak dál...

Router a jak dál...

Petr H. (28.4.2006 17:44:44)

Zdravím a prosím o pomoc. Mám doma ADSL napojený přes USB v počítači. Přibyl nový počítač a ten bych chtěl taky připojit. Co k tomu potřebuji? Prý nějaký roater ne na USB, ale na síťový kabel. Poraďte prosím.

Josef (28.4.2006 18:11:09)

Je to tu dost často probírané. Potřebuješ ADSL modem s routerem, mám pocit, že toho s USB moc nepořídíš. To znamená investovat do modemu s routerem (jeden celek), značku Ti nechci doporučovat stačí projít diskuze a vybrat si. Výběr je celkem slušný a můžež volit krom připojení kabelem (ethernet) také WiFi a připojovat domácí PC bez drátu

Petr H. (28.4.2006 19:11:51)

Já už nechci znovu to USB. Oba počítače mají síťové karty, tak bych to chtěl propojit přes síťový kabel. Prosím o napsání přesného typu. Fakt se v tom nevyznám a nerad bych šlápl vedle. I na meil. Moc děkuji

Anonym (28.4.2006 19:42:36)

DataCom XAVi 8122r (4x Ethernet), CellPipe 22A-BX / CellPipe 22A-FX (4x Ethernet), D-Link G664T (WiFi 802.11g + 4x Ethernet), SpeedTouch 510 ale 4Eth port.

Anonym (28.4.2006 19:50:49)

https://www.dsl.cz/hardware.php?kat=4416 tady si přečti, je toho dost. A poznáš tam ten svůj Zyxel a přečti si zda je tam router a eth porty pro počítače nebo switch atd. čti a poznávej.

Petr H. (29.4.2006 00:19:10)

http://wifi.aspa.cz/zbozi.php?detail=34950 mám tohle. Má to jen jedno rozhraní na to USB a já potřebuji, aby to mělo 2 rozhraní na síťový kabel. http://wifi.aspa.cz/zbozi.php?detail=28141 tohle je to co potřebuji? Děkuji

František (29.4.2006 01:36:56)

Ten první odkaz vede na Zyxel Prestige 660R-63C - ADSL 2/2+ router - ADSL. Ten má rozhraní 1 x LAN RJ45 (ethernet), nikoli USB. Pokud byste jej měl, stačil by vám jen několikaportový switch (přepínač) nebo hub (rozbočovač). Pokud máte rozhraní USB, pak máte jiný typ Zyxelu. Potom je ten druhý odkaz (SMC ADSL2/2+ Barricade Modem/Router 4xLAN, 1xWAN - SMC7904BRB) jedním z možných řešení, pokud nechcete experimentovat se sdílením připojení k Internetu (Win 98SE/ME+).

František (29.4.2006 02:23:54)

Patrně máte Zyxel Prestige 630 C3 - ADSL USB modem. Takže byste mohl zkusit propojit síťové karty obou počítačů překříženým kabelem (a tím je zasíťovat) a na počítači, ke kterému máte připojen USB modem zkusit spustit aplikaci Sdílení připojení k Internetu (měla by být ve Windows 98SE/ME a novějších). Zda to bude fungovat nevím, protože typické použití je pro připojení přes ethernet (počítač se dvěma síťovými kartami - jedna pro připojení k Internetu, druhá pro LAN).

Anonym (29.4.2006 13:33:32)

Urcie to bude fungovat, ale za tech usetrenych par kil to snad nestoji, pokud neni vylozene nouze

František (29.4.2006 14:07:28)

Beru to jako experiment vhodný pro uživatele s alespoň základními znalostmi práce s LAN a vhodný pro pracovní režim současného chodu obou počítačů. V takovém případě bych zvažoval, zda se mi vyplatí koupit překřížený kabel (v řádu desetikorun) nebo nový ADSL modem/router/switch se 4 porty LAN, z nichž 2 nevyužiji (Barricade SMC7904BRB, o kterém tazatel uvažuje, má internetovou cenu 1776 Kč vč. DPH). Samozřejmě HW router je pohodlnější (nemusím mít zapnuté oba počtače, ethernetové připojení k Internetu je spolehlivější než přes USB, atd.). Tuto úvahu si však musí udělat samotný uživatel (přesněji řečeno, měl si ji udělat předtím než si pořídil ADSL modem s rozhraním USB) a pokládám za korektní informovat jej i o možnosti SW řešení.

Petr H. (30.4.2006 23:06:10)

Děkuji všem, objednám nový roater, ten co jsem na něj sem dával odkaz. Ještě jednou díky za všechny odpovědi

Anonym (28.4.2006 19:15:14)

Jestli mas kombo, tak uz ten "roater" mas doma, precti si manual a musi mit vyvody na ethernet kabely, typicky D-link tristovka, pokud mas na modemu sagem nebo aethra tak supem do kseftu, jedenkrat ethernet modem/router, dvakrat ethernet karta pro MB ten a ten a dva kabliky k tomu a pana co mi to tam nastrka a je to, wifi radsi neber, podle dotazu vidim, ze bys slouzil jako AP lama pro sosace z okoli, to znamena chodilo by ti to pomalu, nekdy ne a mohla by te votravovat Policie nebo ISP ze se chovas jako prase a ty bys cucel jak varle - toto neni hypoteticky pripad.

Anonym (28.4.2006 19:18:14)

Sorry ten d link ma 1 eth a 1 usb, tady v tech zumpach uz nedelam, takze ten d link sestistovku.

Petr H. (28.4.2006 19:30:12)

Mám prostě malou bílou krabičku, do které zapojím kabel od telefoní krabičky a ta to rozdvojuje dál na kabel do telefonu a kabel do ADSL modemu. Z ADSL modemu Zyxel vede akorát jeden vývod USB do PC. Nic jiného tam není :(