Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > OPET TEN ASUS AAM6310EV, ale trochu jinak

OPET TEN ASUS AAM6310EV, ale trochu jinak

h4k4cek (16.5.2006 09:55:16)

Zdravim, od soboty, kdy tady v HK nesel net kvuli predelavani optiky, mi po oprave optiky pada net. Nevim,zda je to routerem, nebo jestli je chyba na strane ISP. Vzdy pri padu se mi do Admin / alarm vlozi tato zprava: "WARNING : ATM VC Congested : Interface - aal5-0, PortId=7, Vpi=8, Vci=48". Volal sem tedy na linku TISCALI a pani mi povedela, ze je nejspis chyba na strane ISP. Ze to promeri a uvidi se. Nicmene net mi pada dale. Zas mi ale prijde divny, ze mi padne i sit, kterou dela router. Na ETH mam NB, a na USB stolni PC, stolni PC je ovladane pres NB pres RDR, a vzdy kdyz padne net, tak padne i spojeni mezi temito PC. A s timto preci nema WAN sit nic spolecneho aby ovlivnovala spojeni mezi PC v LAN, ze ? Pokud se mylim, opravte me, a pomozte PLS. Diky

Anonym (16.5.2006 13:19:13)

Tuším, že někde v návodu je uvedené, že modem je určen k připojení buď ethernetem NEBO USB.

h4k4cek (16.5.2006 13:23:57)

Jo, je, ale mozno i soubezne :) proto je to router :) 2 mesice mi to takhle slapalo :)

Anonym (17.5.2006 00:00:11)

No nevim. Moc bych téhle konfiguraci nevěřil. To už radši hub, než tohle.

Anonym (17.5.2006 07:59:30)

Ver tomu, ze to funguje soucasne, taky jsem to tak mel doma...

Anonym (17.5.2006 07:43:33)

Co to je RDR?

Nargon (17.5.2006 09:09:07)

Tak urcite je to zkratka neceho :) No pokud je to v modemu, tak je to pro nastaveni jednoho portu v nat. Pokud na PC, tak bych rekl ze to bude neco na zvdalenou spravu. (Remote Desktop R tak to posledni uz me nenapada co znamena)

Anonym (17.5.2006 11:31:27)

Díky. Už jsem se bál, aby to nebylo něco neslušného;-) Když je tady řeč o tomto modemu. Neví někdo o USB ovladači pro Linux?

h4k4cek (17.5.2006 17:14:33)

Jojo je to zkratka pro vzdalenou plochu.. nargon nevis co by to mohlo byt za chybu ?

Nargon (17.5.2006 19:27:29)

No tak zkusime prelozit textik: Varovani: ATM VC (VC netusim, ale ATM je technologie, kterou telecom pouziva ja siti) preplneny, ucpany : Pak nejaky hodnoty co se ucpalo. No jak to tak vypada, proste tam ma telecom preplneny dratky a bohuzel to pada, protoze se tam vsechna ta komunikace nevejde.

hermes3 (20.5.2006 18:44:30)

Ad VC = Virtual Circuit; je to "nadstavba" ATM, jez umoznuje jednoznacne identifikovat cestu od routeru k providerovi. Ad "WARNING : ATM VC Congested : Interface - aal5-0, PortId=7, Vpi=8, Vci=48"; tuto chybu znam take, vzdy, kdyz se "ucpe" linka od(na) routeru ven k providerovi(hw na strane providera neakceptuje v nejakem casovem limitu dalsi konexi), zacne router vyhazovat tuto chybu(typicky pri P2P provozu a mnoha soucasnych konexich). Bohuzel nemohu rici, ze bych zatim byl schopen presneji identifikovat vsechny duvody teto chyby, ale patram dale. Jedine co mne osobne zatim jakztakz pomaha, je omezit na rozumnou miru pocet soucasnych pripojeni na TCP/IP :-( IMHO tatop chyba by nemela byt kriticka jak pro router, tak pro mistni sit poskytovanou routrem. Jedine co se stane, je zpomaleni provozu ven(a casto i dovnitr). Chybka se nejcasteji vyskytuje v pripadech, kdy upload se limitne blizi hranici nastavenou providerem -> pokusit se v p2p pgm nastavit omezeni na DOWN, ale hlavne UP(protoze ma nizsi propustnost) na hodnotu neprekracujici 85-90% maxima realne rychlosti(tzn treba u 2048/256 -> cca 1500/180). Bohuzel si nejsem ani jist, zda to take neni zpusobeno poddimenzovanim linek(HW/SW nastavenim) providera(je to ovsem pravdepodobne). good luck :-)

h4k4cek (21.5.2006 17:30:52)

Diky za vycerpavajici info. Pri telefonatu na podpore Tiscali mi bylo receno ze to je skutecne nekde mezi moji zasuvkou a Ceskym Telecomem, a ze je budou urgovat aby linku promerili a v pripade chyby udelali potrebnou napravu. No asi to bude tim poctem TCP/IP spojeni, pze sem si nastavil hodnoty trosku vice nahoru, a tak to uz pak asi kabely bo ustredna nestihaj:) Takze je to vlastne oboustranna chyba, pze ja si nastavil nadnormalni pocet spojeni, ale zas chyba CTc ze s tak velkym poctem spojeni neumi pracovat:) No zkusim to trosku omezit, uvdime. Diky ;)

Anonym (21.5.2006 17:36:27)

Chyba je v modemu,protože má malou tabulku pro NAT a ta se rychle zaplní a pak se modem zakousně dokud se tabulka neuvolní na timeout.Řešením je nahrát do modemu nový firmware ze stránek dodavatele modemu - tam je tato chyba odstraněna.

Anonym (21.5.2006 17:37:19)

Mimochodem,tato chyba je odstraněná novým firmwarem již cca 2 roky.

h4k4cek (22.5.2006 09:25:58)

Firmware tam mam nejnovejsi od prodejce JOYCE..

hermes3 (20.5.2006 18:51:24)

DODATEK: na netu jsem nasel castecnou moznost reseni - je potreba pri velmi mnoha konexi vypnout IPfiltrovani spojene s tim portem/porty, na kterych jsou tato spojeni navazovana = pokud neni z bezpecnostnich duvodu nutne IPfiltrovani paketu, lze ho vypnout a potom se to lepsi .-) Tkze je to take castecne chyba firmware/hw routeru(treba na drahych CISCO zarizenich jsem se s touto chybou nikdy nesetkal)

hermes3 (20.5.2006 19:03:39)

DODATEK 2: Take bych se obratil na providera! Je to patrne zpusobeno na jeho strane(krom toho co jsem psal drive). viz: "Mmm..I don't think you're being throttled. That's a problem on the ISP end. Most likely, it's the ISP grossly overselling service. Call your ISP and bring up the issue to them. Specifically, you should mention the "ATM VC Congested : Interface - aal5-0, PortId=7, Vpi=0, Vci=35" errors. It almost certainly means that your exchange is overloaded." z debaty zde: http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=2860