Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Bridge režim u Tiscali

Bridge režim u Tiscali

Rada (18.5.2006 10:46:00)

Zdravím, chci se zeptat, je možné zprovoznit přes modem/router Edimax 7024 plně transparentní režim, tj. bridge? V routing režimu mi net v poho šlape, ale bridge se mi nedaří nastavit. Mám ještě starou lajnu na protokolu PPPoA-VC Mux. Jaký protokol dát na bridge? IP-bridged-vc ? Pevnou IP adresu od tiscali mám, ale když si ji pak nastavím, včetně masky, brány a DNS na PC za modemem, nešlape to. Hlavně proč to potřebuji je to, že ten Edimax má malou NAT tabulku a při více spojení nestíhá, chci to propouštět na linux router a NATovat až na něm. Díky za rady. Rada

Nargon (18.5.2006 13:28:24)

Na PPPoA Bridge nefunguje, Teda teoreticky by fungoval. Ale zadne "normalni" zarizeni neni schopne vytvaret pppoa spojeni. Zkus jestli ten modem neumi PPPoA to PPTP relaying. Tohle umel starej SpeedTouche Home (jeste annex a) pak z pc staci vytvori pptp spojeni (VPN v pripade win) na ip modemu a bez problemu se to pripoji, a funguje to jako bridge. A modem funguje jen jako prevodnik mezi PPPoA a PPTP protocolem.

Rada (18.5.2006 23:19:20)

Dle technické podpory na IOL by to měl umět D-link 362T.- Máte někdo zkušenost? Jinak to s tím PPTP relayingem zkusím zjistit. Díkec

Rade (23.5.2006 14:59:50)

Tak u toho Edimaxu nic takového nejde, nakonec sem zvolil nejjednodušší postup, upgrade své linky na protokol PPPoE.

Anonym (23.5.2006 23:15:29)

Ja myslel ze alternativci maji jen pppoa... to ti to Tiscali prevedlo? co si udelal?

Anonym (24.5.2006 08:02:00)

No jestli má tiscali přes telekom, tak žádný porblém, na požádání ti to změněj. Bohužel alternativci zase na to kašlou a ani kdybys klečel na kolenou ti to nezmění. :-(