Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak zakazat torrent

Jak zakazat torrent

donk (22.5.2006 21:44:37)

Prosim poradte jak zakazat torrent na routeru vigor 2600ge. Dekuji

Nargon (23.5.2006 10:41:44)

Torrent asi tezko zakazes. Protoze se jedna o P2P sluzbu, ktera muze bezet na libovolnem portu, tak se zakazat pouze torrent neda. Jedine co lze, je zakazat vse, a povolit jen urcite sluzby (http, ftp, icq, pop3, smtp...) Bohuzel timto nastavenim ani nepujde vetsina her, protoze i ty pouzivaji ruzne porty, a casto je to i rozsah portu. A jestli tyhle porty povolis, pak by torrent zase mohl jit, protoze nektery pouziva treba tyto porty. A navic Torrenty mohou fungovat i pres proxy server, takze, kdyz nejakej pobezi na portu 80 (tj http) tak ten stejne pobezi.

Radek (29.5.2006 13:31:12)

chtěl bych se tě zeptat nargone. Mám ve škole připojený notebook přes wifi a při připojení na internet musím zadat školní proxy server (kde dávám proxy a port 3128). Torrent mi nejede. Když teda zadám školní proxy v tom programu a dám naslouchat port 80, tak to pojede? taky mám v tom programu typ proxy sock4, 4a, 5 a http1.1 a nevím které bych měl nastavit. jde to nějak rozjet? díky za odpověď

Megaboo (29.5.2006 18:35:31)

Teda takového vyžírku bych hnal , to ti nestačí stahování doma ? Připojení ve škole máš určitě z jiného důvodu , než aby jsi stahoval . Uč se chlapče moudrým býti ... Tak mne napadá torent , desítky spojení ... Nedal by se limitovat ve firewallu tj třeba , 20 a více spojení - nízká rychlost ? Přemýšlím o aplikovaném omezení eurotelu a tohle mne připadá jako použitelná cesta .

Radek (29.5.2006 19:39:39)

Nehrej si na chytrýho a přestaň rozdávat ty tvoje moudra. Takovejch je na internetu plno a nejsem na ně zvědavej. Nepřipadám si jako vyžírka. Doma si skoro nic nestáhnu kvůli tragickýmu FUPU. Ve škole tahají na kolejích giga denně a když jednou za 14 dní dojdu do školy s notesem, tak bych si docela rád něco stáhnul z internetu, když to rychlost umožňuje.

Anonym (29.5.2006 22:15:52)

Tak taky tahej na kolejích a nestěžuj si.Připojení ve škole máš s trochu jinýho důvodu.

Anonym (30.5.2006 09:10:02)

Tak Radku a mas to ;) :D:D

Radek (30.5.2006 12:52:53)

jasný půjdu na koleje, když bydlím pár km od školy a za pár dní mám státnice :-O

HARDDOX (1.6.2006 20:42:41)

TO NEZAKÁZEŠ.MAX OMEZÍŠ VE FILTRECH IP ADRES V ROUTERU ,ALE JEN DO TE DOBY NEZ SI ZMENI ČISLO PORTU.VER MI MAM TAKY SIT A UZ SEM TO VZDAL.JEDINE CO TI POMUZE JE TO VYKOPAT ZE SITE.

Nargon (2.6.2006 05:23:27)

Jedina moznost bych rekl bude kerio winroute. To kdyz jsem chvili testoval, tak jsem tam narazil na zaskrtavatko blokovani P2P. Dela to nejak na pocut spojeni, kdyz ma pc vice nez treba 5 spojeni na nejaky port, tak to tohle blokne. Rekl bych ze tohle je takove celkem ucine, ale stejne se najde nekdo kdo to oblbne. A nevyhoda je, ze se musi strcit PC s timhle winroute mezi modem a ostatni PC.

Megaboo (2.6.2006 12:38:07)

:) tak jsem to myslel .... sice to nebude 100% , ale alespoň se tím zhorší rychlost P2P , což mnozí přes srdce nepřenesou ....

miki (10.6.2006 12:49:57)

Mám ten stejný problém na malé privátní síti, když stahovač začne tahat, nejde použít IPtelefon, mektá to jako koza a není rozumnět ani na jedné straně. Nenašel jsem jiné řešení, než ho v situaci kdy obtěžuje odpojit. Vyloučit ho ze sítě taky není řešení, jeho finanční podíl by citelně scházel. Zatím jsem pro hw router (funguje i jako VOIP brána) jiné řešení nenašel.

Bagration (10.6.2006 14:07:11)

Tak on ti platí za internet - asi sdílíte nějaké rychlé připojení - a ty mu chceš omezovat jeho funkčnost, resp. k čemu jej používá? Tak to jdi rovnou k některým ISP, kteří takovéhle dobytčárny dělají! Jestli byste se neměli dohodnout, nějaké omezení rychlosti, jakou stahuje, klíč bych viděl ve výši jeho spolufinancování. Anebo se na něj vykašli a plať si pálku za asi dost drahé připojení sám, když ti tak vadí!

Anonym (2.6.2006 16:28:19)

l7 filtrovani a nebo par facek

Nargon (30.5.2006 01:18:11)

No v proxy serverech jsem se nikdy moc nehrabal. Ale to naslouchani ti na 99% stejne nepujde. A nevim jaky proxy server pouzivate, ale ten http by mel byt univerzalni.

Anonym (29.5.2006 16:43:18)

A proc se sakra nedá zadat jmeno programu tak aby nemohl pouze tento program přistupovat na internet?

Tiger (29.5.2006 18:22:16)

Vzdyt by to melo bez problemu jit, staci ho zakazat ve firewallu ne?

Nargon (30.5.2006 01:13:03)

Protoze router nema pristup do PC a nevi, kterej program chce ty data stahovat nebo odesilat. On jen vidi protocol, kterym to komunikuje a pak IP adresy zdroje a cile a port zdroje a cile. A pomoci tohoto komunikaci muzes omezit, ale nikdy ji nemuze uplne vyloucit. Vzdy to pujde obejit.

Tiger (30.5.2006 11:06:45)

Aha, diky za vysvetleni.A neslo by tedy zakazat to ve firewallu primo na PC(vim neni to uz moc elegantni) ? :-)

Nargon (30.5.2006 19:34:09)

Jo tam by to urcite slo, ale take ne na 100%. ja pouzivam kerio personal firewall. Ten lze nastavit, aby byl chranen heslem, aby to vase zakazani si uzivatel nemohl povolit. Ovsem, protoze uzivateli zakazete pristup k firewallu tak nejspise musite vse ostatni automaticky povolovat, aby kdyz si nainstaluje treba jinej prohlizec tak mu fungoval. A tady je problem. Kdyz spousteci soubor (na ktery mate omezeni) presunete na disku jinam, uz je to pro kerio jine pravidlo a to povoli (stejny pripad jako kdyz se instaluje ten novej prohlizec). Dale by to asi mohl firewall odinstalovat. Nevim jak se zachova, jestli by se na heslo vubec zeptal. S jinym firewallem nemam zkusenosti, mozna ze jiny je mnohem lepsi pri tomto blokovani.

Anonym (2.6.2006 13:51:21)

Da se vyfiltrovat l7 filtrem. Ale to na tom vigoru tezko bude. Je to taky narocny na procesor.

Duran (27.6.2007 17:27:25)

Co je naročny na processor ?

Anonym (23.5.2006 13:50:31)

Obrovskej plakát STOP TORRENT a pro financování jdi na Českou protipirátskou unii, Microsoft by asi taky nebyl proti, vydavatelství herní a hudební se asi taky nešprajcnou

adam291 (28.5.2006 10:09:06)

torrent je najlepši zdroj informácii, prečo to zakazovať. Je lepšie sa dohodnúť s uživatelmi nech si na to všetci nadstavia jeden port (prípadne nech sa cez den obmedzia schedulerom) a na tom porte nadstaviť nízku prioritu. A cez noc im to môže fičať

Anonym (30.5.2006 13:04:53)

jak zakazat primo na routeru? Tezko :D

tomas r (6.6.2006 13:44:54)

A proc prosim zakazovat jednu z nejuzasnejsich technologii na poli datovych komunikaci posledni doby? Kdyby byla podpora podobnych spojeni zpracovana v jadre a siroce pouzivana, neudelal by se uz nikdy u vasich ftp apod serveru zadny bottleneck vy rozumove. Nebo nekdo z vas taky radeji jezdi na naftu, ikdyz bychom mohli uz dnes jezdit na vodu?

martin (8.6.2006 10:57:01)

to je moc krasny. Tak ja ti reknu proc. Treba proto, ze kdyz si tuhle uzasnou technologii spusti jeden clovicek na siti a necha si stahovat plnou rychlost (proc by se omezoval, kdyz to mzue mit stazeno rychleji), tak si ostatni na siti neotevrou ani email. Osobni zkusenost.

Nargon (8.6.2006 11:52:52)

Pak by mel nastoupit spravce site a tomuto jednomu uzivateli treba internet odstrihnout.

Anonym (8.6.2006 14:10:47)

A proc myslis ze se na to tady ten lamer pta, cooo?

tomas r (25.6.2007 04:41:55)

Na tento problem existuje trivialni reseni - rozvrzeni kapacity site na jednotlive uzivatele a podobne funkce - mozna, ze neni casta na hw routerech, ale treba zminovane kerio to zvladne levou. No podle Nietzcheho maji beztak smulu ti pomalejsi - ted nejde o to, kdo vyhraje tuto zabomysi valku o zakazani torrentu, ale opravdu o kvalitu a efektivitu torrentu jako takoveho - presne tak, jak je schopny sosat onen 'pirat' byste mohli i vy nebyt podobnych zaslepencu.

Honza (7.6.2006 14:40:18)

Slovo NEJDE neznám. Přikládám ho jako: NEUMÍM nebo NECHCI.

Nargon (7.6.2006 15:36:08)

Torrent zakazat NEJDE. Jde omezit. Uplne zakazani, jedine odpojenim od internetu. Vzdy se najde zpusob jak to zprovoznit, alespon v nejakem "omezenem" rezimu.

Anonym (8.6.2006 17:42:41)

Pokud nejsou data sifrovane, tak lze p2p omezit ci zakazat hodne dobre. A i nektere programy dokazi (nevim jak) poznat ze se jedna o p2p pokud je obsah paketu zasifrovany.

Drak (27.6.2007 15:18:55)

Řešení se jmenuje L7filtr. Pokud neumíte na Linuxu, tak to umí klikací BrazilFW. Nastaví se QOS, nebo-li priorita packetů, takže na http,email,VOIP apod. nastavíš vysokou prioritu packetů, na P2P,FTP atd. zase nízkou a ostatní jsou normál, takže vždycky budeš mít max. přednost na web,iptelefon a poštu + třeba hry a stahování se všem omezí a když tam nikdo nebude surfovat, tak mohou využít maximálku linky na stahování a nikoho to prakticky neomezí a tímto bude pořád využitá linka a bude fungovat. To je co většinou amatéři co si hrají na ISP neumí. :(