Úvod > Články > Chytrý byt za dva dny

Chytrý byt za dva dny

Bydlíte a chtěli byste bydlet lépe? Chcete, aby vám to doma klapalo? Pořiďte si chytrý byt nebo dům za dva dny.Společnost Insight Home, a.s. ve spolupráci se společností CTR group a.s. realizovala ve vzorovém bytě v bytovém centru Křižíková 52, který byl již kompletně zařízen, instalaci inteligentního systému inHome pro řízení digitální domácnosti. Celá realizace přitom trvala pouhé 2 dny. Inteligentní dům ještě nikdy nebyl tak na dosah.
 


„Inteligenci“ bytu zajišťuje jeden z nejlepších a nejspolehlivějších systémů, americký systém Control4, který je součástí řešení inHome. Centrální jednotka obsluhuje topení, osvětlení, zabezpečovací systém, žaluzie, kamery, televize, satelit, audio a video systém.

Instalace systému inHome je takřka výhradně bezdrátová. Její instalace trvala v plně vybaveném vzorovém bytě pouhé dva dny.

Celý byt je možné ovládat a monitorovat vzdáleně pomocí téměř libovolného zařízení připojeného k internetu – počítače nebo „chytrého“ telefonu. V případě jakéhokoliv problému jsou uživatelé informováni prostřednictvím mobilního telefonu. Systém se ovládá velmi jednoduše a intuitivně pomocí dotykového panelu, televize nebo centrálního dálkového ovladače. Uživatelské rozhraní panelů může být upraveno podle vašich potřeb.

Systém inHome je navržen tak, aby i v případě nepravděpodobného selhání zůstaly všechny funkce domácnosti nedotčeny a bylo možné ji ovládat běžným způsobem. InHome také můžete dále rozšiřovat podle svých představ a možností.

Podívejme se společně na jednotlivé komponenty systému inHome.


Řídicí systém inControl


Control4
představuje jeden z nejbezpečnějších a nejsnáze ovladatelných řidících systémů. Umožní vám propojit všechna dálková ovládání (televizi, video, set-top-box, zesilovač…) v jedno univerzální. Na každé televizi v bytě můžete mít k dispozici menu Control4. Fotografie, hudbu, internetová rádia nebo oblíbené filmy, které máte ve svém počítači nebo notebooku umí Control4 zobrazit, nebo přehrát v libovolné místnosti.


Začít můžete jednoduchým ovládáním obývacího pokoje a postupně přidávat hudební a filmové zóny, světla, řízení topení a chlazení a další funkce .

Díky systému máte kdykoli přehled o aktuální, týdenní nebo měsíční spotřebě plynu, elektrické energie a vody.

Mezi příjemné funkce Control4 patří například buzení v požadovaný čas tlumenou hudbou, postupné otevírání venkovních žaluzií, nastavení požadované světelné scény a zapnutí kávovaru… K řízení bytu či televize můžete také využít svůj iPhone či iPod touch. Kdekoliv na světě můžete zkontrolovat stav vašeho bytu, sledovat kamery nebo upravit hodnoty vytápění.

Orientační cena pro vzorový 3+kk:             95 000 Kč


Úsporná regulace topení inSavings


Pomocí systému Synco living můžete snadno a rychle nastavit rozdílné teploty v jednotlivých místnostech svého bytu, aniž byste museli opustit obývací pokoj. Na centrální řídicí jednotce stačí nastavit požadovanou teplotu a spínací časy a systém udělá vše potřebné za vás.


Náročnější uživatelé mohou všechny funkce systému ovládat také pomocí vzdáleného internetového rozhraní nebo mobilního telefonu. Pokud vás na dovolené trápí nejistota, zda jste nezapomněli vypnout vytápění, můžete z internetové kavárny topný systém zkontrolovat a případně změnit jeho nastavení. Před návratem z dovolené pak stačí, když mobilním telefonem úsporný topný režim přepnete do normálního režimu a z týdenního pobytu na horách se tak vrátíte do příjemně vyhřátého domova.

Lze systémem bezdrátově ovládat jak servopohony na jednotlivých otopných tělesech, tak regulátory topných okruhů, kterými se řídí buď jednotlivé smyčky podlahového vytápění nebo otopná tělesa připojená přes centrální rozdělovač. Provozní teplotní režimy (Komfort, Standard, Útlum a Ochrana) mohou být nastaveny pro celou domácnost najednou. Navíc získáte přehled o venkovní teplotě a tlaku vzduchu.

Úspory se při použití systému Synco living pohybují mezi 20 až 30 procenty.

Orientační cena pro vzorový 3+kk:             38 000 Kč


Ovládání světel a žaluzií inRemote


Požadavky na to, čemu dnes říkáme moderní bydlení, se neustále zvyšují. Jedním z faktorů, který dokáže výrazně zvýšit jeho komfort, je bezdrátové ovládání světel nebo žaluzií.

Se systémem xComfort je možné upevnit vypínače na jakékoliv místo a jakýkoliv povrch. Díky bezdrátovému spojení s aktivním prvkem přímo na svítidle totiž nejsou součástí sítě s nebezpečným proudem. Konec hádkám o to, kdo půjde večer zhasnout – řešením je vypínač nalepený na nočním stolku.


Vypínač si můžete nechat připevnit přímo nad vanu či dokonce na sklo sprchového koutu. Je příjemné moci si ztlumit světlo během koupele – Systém xComfort  s ním dokáže doslova kouzlit.  Lze jej využít pro světelné scény, ovládat ho pohybem nebo ho použít k orientačnímu osvětlění prostorů. V případě vaší nepřítomnosti je možné nechat světla náhodně rozsvěcet a simulovat tak vaši přítomnost.

Ovládání žaluzií není o nic složitější. Při odchodu se automaticky zatáhnou, když však v zimním období vyjde slunce, automaticky se vytáhnou na sluneční straně, čímž sníží spotřebu energií. Pustíte-li si svůj oblíbený film a venku je ještě světlo, automaticky se zatáhnou. Ovládat se dají také vzdáleně, například z vaší kanceláře.

Orientační cena pro vzorový 3+kk:             42 000 Kč

Zabezpeční inSecurity


Byt je vybaven bezdrátovým zabezpečovacím systémem Jablotron OASIS, detektory kouře, pohybovými čidly a bezdrátovými kamerami. Zabezpečovací systém lze napojit na pult centrální ochrany nebo váš mobilní telefon.

Orientační cena pro vzorový 3+kk:             42 000 Kč

Závěr

S celkovou investicí převyšujíci zlehka 200 000 Kč byl byt v ceně 6.000.000 Kč rozšířen ve dvou dnech o nejnovější trendy digitální domácnosti. Prostředky nepřevyšující 4% celkové investice zásadním způsobem rozšířily možnosti již zcela dokončeného bytu. Díky bezdrátovým technologiím nedošlo k porušení omítek ani malby. Systém inHome umožňuje řídit a ovládat – a to i na dálku – topení, osvětlení, zabezpečovací systém, žaluzie, kamery, televize, satelit a audio, video a internet ve dvou místnostech – obývacím pokoji s jídelnou a kuchyní a v koupelně.


Připraveno ve spolupráci s DigitálníDomácnost.cz.

Máte-li zájem o návštěvu chytrého bytu v Křižíkově 52, Praha-8, volejte: Adamcová Renata: 724 815 550
Pro realizaci ve dvou dnech kontaktujte Insight Home, a.s, tel: 603 52 50 50

14. 3. 2010

Autor:

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mafra posiluje své postavení na realitním trhu

Vydavatelství Mafra rozšířilo své portfolio o společnost AdInternet. Česká firma se specializuje na prodej realit...

 

Elop končí v Microsoftu, co s ním bude teď?

Dvaapadesátiletý Stephen Elop opustil pozici výkonného viceprezidenta Devices & Services ve společnosti Microsoft...

 

Hlídejte si své účty před kyberútoky

Kyberloupeže a útoky na účty klientů bank v České republice během posledního roku rapidně stouply. Banky posilují...

Nejčtenější články

Nej.cz přechází pod O2. Co se pro vás mění?

 

Nej.cz je od 1. června součástí O2. Akvizice se týká služeb Nej.cz, Kuki a netbox. Podívejte se, co se změní pro vás...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v červnu 2024

 

Rychlosti internetu v červnu kolísaly. Podívejte se, u kterého poskytovatele jsme naměřili nejvyšší hodnoty a která...

Soud rozhodl o osudu serverů pro sdílení nelegálního obsahu, alternativy Ulož.to si už neotevřete

 

Krajský soud v Brně vydal předběžné opatření, na základě kterého museli čeští operátoři zablokovat přístup na...