Úvod > Články > Nové Windows jsou ke stažení. Jmenují se Blue

Nové Windows jsou ke stažení. Jmenují se Blue

Na internet uniklo vývojové sestavení připravovaného nástupce Windows 8. Nové Windows se zatím jmenují „Blue“, ale dá se předpokládat, že při uvedení na trh (asi konec roku 2014) budou známy spíše jako Windows 9. Jelikož Windows Blue se válejí na výměnných sítích, mnozí testeři už hlásí některé zajímavé novinky.

Do uvedení nových Windows schází nějaký rok a půl, maximálně dva. Alespoň pokud se budeme držet avizované snahy Microsoftu uvádět nové verze Windows do tří let od vydání předchozí. Navíc podle jistých zpráv budou nové Windows spíše lékem na problémy současných Windows 8 -- tedy možná větším servisním balíkem. A tak nás už asi nepřekvapí, že došlo k „úniku“ vývojového sestavení na internet. Uvozovky jsou namístě proto, že i vývojová vydání posledních dvou verzí Windows (7 i 8) se na sítí objevovaly s železnou pravidelností, což mnozí komentátoři opravdu považovali za „ne-náhodu“.

Windows Blue se objevily na bittorentu na počátku minulého týdne (první vlaštovky už víkend předtím). A že vyvolaly odezvu v IT magazínech po celém světě, není ani nutné říkat.

Microsoft zatím proti tomu nic nedělá (…) a Windows Blue se šíří internetem bleskovou rychlostí – máte-li zájem si je vyzkoušet například ve VirtualBoxu, hledejte instalační obraz s velikostí 2,64 GB (ISO; build 9364).

Důvod k tomu, abyste sáhli raději k virtualizaci než ostrému nasazení, je jasný: Windows Blue se nacházejí v rané vývojové fázi. S tím souvisí také skutečnost, že jdou ve šlépějích Windows 8 (jsou na nich postaveny, systém se tak i hlásí) – nejzřetelnější novinky jsou Internet Explorer 11 (nedávno vyšla 10. verze) a SkyDrive integrovaný do ovládacích panelů (integrace celé služby je hlubší než u současných Windows 8). Mnozí testeři z řad novinářů a blogerů jsou však změnami v grafickém pojetí systémů a aplikacích mile překvapeni.

Pokud si nové Windows chcete odzkoušet, není těžké je najít – pokud o testování nestojíte, prohlédnout si je můžete na uživatelských videích, jedno máte níže.  

1. 4. 2013

Autor: Redakce DSL.cz

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mafra posiluje své postavení na realitním trhu

Vydavatelství Mafra rozšířilo své portfolio o společnost AdInternet. Česká firma se specializuje na prodej realit...

 

Elop končí v Microsoftu, co s ním bude teď?

Dvaapadesátiletý Stephen Elop opustil pozici výkonného viceprezidenta Devices & Services ve společnosti Microsoft...

 

Hlídejte si své účty před kyberútoky

Kyberloupeže a útoky na účty klientů bank v České republice během posledního roku rapidně stouply. Banky posilují...

Nejčtenější články

HBO Max v Česku od května nahradí nová služba Max

 

Společnost Warner Bros Discovery oznámila, že v Evropě spustí novou platformu Max 21. května. To se týká i Česka a...

Seznam.cz připravuje vlastní předplatné, reklamě se ale nevyhnete

 

Seznam.cz testují nové předplatné. V placené verzi přestane využívat vaše data k cílení reklamy. Reklamu ale na...

Revolut spouští vlastní eSIM a výhodné datové balíčky do celého světa

 

Revolut, známý spíše pro své finanční služby, představil vlastní eSIM. Zákazníkům nabídne cenově výhodné datové...