Úvod > Články > Windows 9 mají vyjít v dubnu 2015. Osmičky jsou prý něco jako Vista...

Windows 9 mají vyjít v dubnu 2015. Osmičky jsou prý něco jako Vista...

Společnost Microsoft očividně není spokojena s tím, jak uživatelé (ne)přijali Windows 8. A tak už zanedlouho vyjde nová verze Windows, která s "Osmičkami" nechce mít nic společného, třebaže zatím jen podle názvu.

Pracovní označení připravovaných Windows zní "Threshold", nejpravděpodobnějším konečným označením bude "Windows 9". Informace o vývoji přinesl na svém webu známý blogger Paul Thurrott.

Ten v úvodu svého článku píše, že Microsoft chystá pro tento rok velkou aktualizaci současných Windows 8.1, kdy má vyjít první servisní balík (zvaný Update 1), jenž systému dodá také nové funkce (takovou výjimkou mezi servisními balíky byl i Service Pack 2 pro Windows XP).

Do Windows 9, budeme-li se tohoto jména držet, se má vrátit tlačítko "Start" se známou nabídkou programů, složek apod. Bezpochyby stojí za povšimnutí také to, že Microsoft umožní uživatelům po boku desktopových programů spouštět i aplikace určené do prostředí Metra. A že chce (či musí) Microsoft napravit reputaci svých Windows, lze usoudit i z té skutečnosti, že na celém světě běží Windows 8.1 jen na cca 25 milionech počítačů. Ne nadarmo se proto o Osmičkách říká, že jsou stejným propadákem jako Windows Vista.

Podle Thurrottových zdrojů mají nové Windows přijít s novou verzi Metra, třebaže o změnách se toho ještě moc neví (kromě snahy o užší integraci s klasickým desktopovým prostředím). Před ostrým vydáním (nejčastěji se hovoří o dubnu 2015) má Microsoft poskytnout k testování celkem tři sestavení -- jak budou značena, není známo, a ani se neví, zda vyjdou veřejně.

Na závěr Thurrott připomíná, že chladné přijetí Windows 8 nemusí jít na triko jen samotnému systému: Totiž neúspěch Windows Vista byl také způsoben boomem netbooků (na kterých prorazil Linux, Windows Vista byl systém velmi náročný na hardware) a dnes se pod osud Windows 8 podepisuje stále rostoucí obliba tabletů.

20. 1. 2014

Autor: Redakce DSL.cz

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mafra posiluje své postavení na realitním trhu

Vydavatelství Mafra rozšířilo své portfolio o společnost AdInternet. Česká firma se specializuje na prodej realit...

 

Elop končí v Microsoftu, co s ním bude teď?

Dvaapadesátiletý Stephen Elop opustil pozici výkonného viceprezidenta Devices & Services ve společnosti Microsoft...

 

Hlídejte si své účty před kyberútoky

Kyberloupeže a útoky na účty klientů bank v České republice během posledního roku rapidně stouply. Banky posilují...

Nejčtenější články

Finále Ligy mistrů můžete sledovat v sobotu na Nova Sport 3

 

Liga mistrů UEFA se blíží do finále. O slavný pohár se v sobotu 1. června utká Borussia Dortmund a Real Madrid...

O2 uvedlo na trh vlastní lokalizační čip O2 tag

 

O2 uvedlo na trh vlastní lokalizační čip s název O2 tag. Členové ekosystému Unity si ho mohou pořídit za pouhých 199 Kč.

MAGENTA TV rozšířila programovou nabídku o Nova Sport 5 a Nova Sport 6

 

T-Mobile zařadil do nabídky MAGENTA TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Naladíte je už od dnešního dne v rámci...