Novela zákona o elektronických komunikacích, která znatelně oslabí zákazníka a je v rozporu s evropskou směrnicí 2002/22/ES, o univerzální službě byla schválena parlamentem.
Varování Českého statistického úřadu o kterém jsme vás informovali zůstalo nevyslyšeno. Schválená právní úprava omezuje práva účastníků služeb elektronických komunikací. Jde tedy o všechny vlastníky internetu, telefonu nebo kabelové či satelitní televize.
„Prostým srovnáním textů je i lidem bez právnického vzdělání zřejmé, že zde dochází k výraznému oslabení práv spotřebitelů. Přílepek, který bere práva spotřebitelům a oslabuje jejich postavení vůči operátorům, vznikl v poslanecké sněmovně a dnes ho schválil senát. Nadále budeme hledat všechny dostupné cesty, aby český spotřebitel zůstal ochráněn podle evropského standardu a uděláme pro ochranu zákazníků telekomunikačních operátorů vše, co bude v našich silách,“ říká k přijaté novele předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák.
Novela se týká nejen zákazníků se smlouvou na dobu určitou, ale výrazně zhoršuje také práva těch, kteří se operátorovi neupsali. V důsledku poslaneckých pozměňovacích návrhů totiž tito zákazníci při změně smluvních podmínek přicházejí o možnost odstoupit od smlouvy k datu účinnosti změn. V případě, že zákazníci nebudou změny akceptovat a rozhodnou se podat výpověď, budou muset služby, za velmi nevýhodných podmínek, odebírat a platit až do konce výpovědní lhůty. Operátor díky novele zákona navíc není nucen informovat zákazníky o změně smlouvy.
27. 10. 2014
Autor: Redakce DSL.cz
Izrael povolil zavedení 4G mobilních služeb pro Palestince na Západním břehu Jordánu. V pásmu Gazy je stále dostupné...
Netflix připravuje plně hotovostní nabídku na studia a streamovací aktivity Warner Bros Discovery. Firma tím chce...
Americká vláda schválila prodej pokročilých AI čipů Nvidia H200 do Číny, ale jen za splnění přísných podmínek...
Pokud zrovna řešíte, jak zasimulovat Ježíškovo zazvonění tak, aby vás děti neodhalily, máme pro vás pár tipů...
Zítra se opět posadíme k televizím a odstartuje každoroční maraton vánočních pohádek. V dnešním článku najdete...
Pokud vám doručovací služby nedodaly vánoční dárky, u kterých garantovaly doručení do Štědrého dne a prodejce vám...