Belgická společnost Harris Interactive vypracovala studii, ve které se zaměřila na poruchovost elektroniky. Výsledky překvapí hlavně kritiky Applu. Ten totiž zvítězil v oblasti smartphonů i notebooků.
Harris Interactive studii prováděl ve spolupráci s společností Darty a analyzoval opravy v záruční době, které tento řetězec s elektronikou přijal.
Z telefonů si nejlépe vedl Apple a hned za ním následoval Huawei a Honor. Mezi notebooky byl pak nejméně poruchový Macbook, za sebou nechal i značky jako HP nebo Lenovo.
Z analýzy také vyplývá, že jeden smartphone používáme v průměru tři roky. 40 % lidí si kupuje nový telefon až v případě, že se jim ten starý rozbije.
Notebooky nám vydrží o něco déle, průměrná doba používání je u nich 6 let. Televize pak měníme přibližně každých 7 let.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
16. 6. 2019
Autor: Redakce DSL.cz
AppleiPhonemobilní telefontelekomunikace
Americký Facebook v listopadu zakázal politickou reklamu ve Spojených státech. Tento týden zákaz zrušil na všech...
Samsung plánuje postavit ve Spojených státech továrnu na výrobu čipů. Podle agentury Reuters na nový závod vynaloží...
Vláda tento týden schválila plán, podle kterého rozšíří do roku 2027 vysokorychlostní internet na všechny české...
Jaké rychlosti pevného a mobilního internetu jsme naměřili v prvním měsíci roku 2021? Podívejte se, kterému...
Operátoři mají od 1. ledna povinnost uvádět v cenících a smlouvách reálné rychlosti připojení. Pokud tyto hodnoty...
Od 1. 1. 2021 platí nová povinnost pro všechny poskytovatele internetu. Musí zákazníky přesně informovat o reálných...