Se schválením změn roamingových služeb se výrazně změnil i počet volajících ze zahraničí do Čech a turistů volajících od nás do zahraničí. Vyplývá to z prázdninového průzkumu T-Mobilu.

Naši zákazníci v porovnání s loňskem volali o prázdninách v zemích EU skoro třikrát více a datovali téměř desetkrát více. Oproti tomu občané EU v síti T-Mobile průměrně vykázali u odchozích hovorů jen 75% nárůst a spotřeba dat u nich stoupla přibližně pětkrát,“ říká Pavel Henke, ředitel velkoobchodních vztahů T-Mobile. Zato SMSkování pomalu ale jistě vychází z módy.
Nejčastěji jsme komunikovali ze Slovenska, Německa a Rakouska. Na tom se od minulých let mnoho nemění. Jsou to navíc země, kterými musíte projet, abyste se dostali do jižních a jihovýchodních destinací Evropy, což se na výsledcích statistik taky podepisuje. Na předních příčkách se pak drží Chorvatsko, Polsko, Itálie, Francie, Řecko, Maďarsko a Španělsko.
V Česku se nejvíc od regulace „rozdatovali“ Slováci, Rumuni, Italové, Nizozemci a Poláci. A navíc Rumuni u nás volali pětkrát a Bulhaři třikrát víc, než tomu bylo v loňském roce. Celkově se u nás o prázdninách do sítě přihlásilo o 20 % více cizinců (zahraničních čísel).

5. 9. 2017
Autor: Redakce DSL.cz
V květnu rychlosti internetu kolísaly. DSL a Wi-Fi oproti dubnu zpomalily, optika naopak výrazně zrychlila...
V dubnu rychlosti internetu klesaly, jedinou výjimkou bylo kabelové připojení. Podívejte se na naše nejnovější...
Deutsche Telekom zvažuje spojení s T-Mobile US, což by mohlo vytvořit největší telekomunikační firmu na světě...
Dubnové statistiky ukazují mírný pokles rychlosti Wi-Fi internetu. Nejrychlejším poskytovatelem zůstal OpavaNet...
ČTÚ od července otevře pásmo 26 GHz pro moderní bezdrátové sítě. Využít ho půjde pro 5G, pevný bezdrátový internet i...
T-Mobile spouští pilotní výkup mobilních telefonů na devíti prodejnách v Česku. Zákazníci mohou hodnotu starého...