Na internetu se nedávno objevil server se 419 miliony uživatelských záznamů z Facebooku. Nechránilo ho žádné heslo, a tak se k informacím mohl dostat kdokoliv.

144 milionů uživatelských dat pocházelo z USA, 50 milionů z Vietnamu a 18 milionů z Velké Británie. Z nich bylo možné vyčíst unikátní uživatelská ID, a tedy dohledat jména uživatelů, telefonní čísla, pohlaví a místo pobytu.
Ze serveru bylo dokonce možné vyhledat telefonní čísla několika veřejně známých osobností. Vše vyřešila až webhostingová společnost, který nechráněný server stáhla po upozornění redaktorů z TechCrunch.
Podle Facebooku se jednalo o starý datový soubor, který sice odstranili, ale někdo se k němu ještě předtím stihl dostat.
I přes to, že se redaktorům podařilo ověřit pravost uniklých dat a porovnat je s uživateli na Facebooku, sociální síť tvrdí, že účty nejsou v žádném případě ohroženy.
Jedná se tak už o několikátý únik dat společnosti v poslední době. A vypadá to, že se Facebooku zatím příliš nedaří svou reputaci napravit.
11. 9. 2019
Autor: Redakce DSL.cz
Evropská komise navrhla nový zákon, který má operátorům umožnit využívat rádiové spektrum bez časového omezení...
TikTok v USA dokončil dohodu o vzniku nové firmy, v níž většinu získají američtí investoři. Změna struktury má...
Turecká vláda připravuje zákon, který má zakázat používání sociálních sítí dětem do 15 let. Opatření má přenést...
Pokud vám doručovací služby nedodaly vánoční dárky, u kterých garantovaly doručení do Štědrého dne a prodejce vám...
Vánoce jsou plné nezapomenutelných okamžiků. Podívejte se, jak snadno a bezpečně zálohovat ve vašem zařízení nebo...
Hudební stanice MTV a další kanály ze skupiny Paramount od začátku ledna přestaly v Evropě vysílat. Čeští operátoři...