Na konci roku se hlavně díky Vánocům objevilo spoustu nových smartphonů a tabletů s Androidem. Jaká verze Androidu dnes vede?

Androjdí verze Lollipop úspěšně dohání starší KitKat. Nová zařízení, která jsme dostali přes Vánoce mají již Android 5.0 a novější. Tedy Lollipop a Marshmallow. Přetrvává trend z průběhu celého minulého roku, kdy Androidy 2.3 až 4.4 ztrácejí desetiny či nižší jednotky bodů ve prospěch verzí 5 a vyšší.

Největší zastoupení má stále 3 generace starý KitKat s 36,1 %. Lollipop má celkově 32,6 %, což je nepatrně více, než v minulém měsíci. Marshmallow, který se již pomalu objevuje v nových zařízeních nebo coby aktualizace u starších, poskočil z 0,5 na 0,7 %.
Zajímavý je nárůst podílu zařízení s úhlopříčkou 7" a větší, tedy tabletů. Na konci roku 2015 byl podíl již 4,5 %, čili o 0,4 % vyšší než na konci listopadu, kde byl podíl tabletů 4,1%.
8. 1. 2016
Autor: Redakce DSL.cz
Americká protikorupční skupina zažalovala Donalda Trumpa a ministryni spravedlnosti kvůli dohodě o TikToku v USA...
Společnost Meta spouští reklamy na platformě Threads pro uživatele po celém světě. Služba má přes 400 milionů...
WhatsApp zavádí nový bezpečnostní režim Lockdown, oficiálně nazývaný Strict Account Settings. Funkce je určená pro...
T Mobile od 1. dubna 2026 rozšíří nabídku o Disney+, který bude součástí vybraných mobilních a TV tarifů. Noví...
V březnu rychlosti internetu opět kolísaly. Podívejte se na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si vedl váš...
Booking.com zaznamenal bezpečnostní incident, při kterém se útočníci dostali k údajům o rezervacích některých...