Úvod > Články > Kanada vyloučila Huawei z budování 5G sítí

Kanada vyloučila Huawei z budování 5G sítí

Kanadská vláda vyloučila čínskou společnost Huawei Technologies z účasti na budování nových 5G sítí. Následuje tak USA, Velkou Británii nebo Austrálii.

Kanada vyloučila Huawei z budování 5G sítí

Zákaz účasti společnosti Huawei na budování kanadských 5G sítí byl podle agentury Reuters očekávaný. K jejímu vyloučení vyzývala vládu konzervativní opozice i Spojené státy americké. 

Podle USA by zapojení čínského gigantu do výstavby této moderní mobilní sítě mohlo ohrozit národní bezpečnost a usnadnit čínské vládě sledování kanadských občanů.

Kanadská vláda finální rozhodnutí oddalovala kvůli diplomatickému napětí s Čínou. V zemi totiž byla zadržena finanční ředitelka Huawei Meng Wan-čou a Peking následně zadržel dva kanadské občany. Nyní už jsou ale všichni propuštění.

S čínskou technologickou společností navíc odmítli spolupracovat i dva největší poskytovatelé bezdrátového internetu v Kanadě. Komponenty pro výstavbu 5G sítí jim bude dodávat švédský Ericsson a finská Nokia.

 

Chcete vysokorychlostní internet i u vás doma?

Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    21. 5. 2022

    Autor: Redakce DSL.cz

    Témata

    5Gtelekomunikace

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Každý pátý Američan tvrdí, že AI mu nahradila část práce

    Nový americký průzkum ukazuje, že AI už reálně mění pracovní náplň zaměstnanců. Část úkolů přebírá, zároveň ale...

     

    EU tlačí na operátory, aby nevyužívali technologie Huawei a ZTE

    Evropská komise doporučila členským státům, aby omezily využívání technologií Huawei a ZTE v telekomunikační...

     

    Amazon a Anthropic rozšiřují spolupráci a navyšují investice do AI

    Amazon a Anthropic oznámily výrazné prohloubení spolupráce v oblasti AI. Součástí je masivní investice, rozšíření...

    Nejčtenější články

    Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v březnu 2026

     

    V březnu rychlosti internetu opět kolísaly. Podívejte se na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si vedl váš...

    Booking.com čelil úniku dat, útočníci získali přístup k rezervacím zákazníků

     

    Booking.com zaznamenal bezpečnostní incident, při kterém se útočníci dostali k údajům o rezervacích některých...

    Rychlosti Wi-Fi internetu na DSL.cz v březnu 2026

     

    V březnu průměrná rychlost Wi-Fi internetu vzrostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u kterého z nich...