Úvod > Články > Lokální SIM karta vám může v zahraničí stále ušetřit tisíce za volání a internet

Lokální SIM karta vám může v zahraničí stále ušetřit tisíce za volání a internet

Problém každého cestovatele – jak zůstat při toulkách po zahraničí online a přitom neplatit tučné částky za internet, volání a SMS? Řešením je lokální SIM karta, jež zvýší vaši bezpečnost, umožní vám sdílet zážitky a současně nezatíží váš rozpočet.

Lokální SIM karta vám může v zahraničí stále ušetřit tisíce za volání a internet

Pokud se často pohybujete v zahraničí a rádi byste zůstali za všech okolností na příjmu, existuje několik možností, jak toho dosáhnout.

Jednotliví operátoři zpravidla nabízejí roamingové služby, které jsou ale obvykle zatížené nesmyslnými a mimořádně vysokými poplatky a mohou váš pobyt za hranicemi pořádně prodražit.

Některé společnosti nabízejí globální SIM karty, jež lze použít téměř po celém světě. Ani ty však nejsou úplně levné a pokud cestujete např. po ekonomicky slabších zemích, nemá toto řešení smysl.

Zdaleka nejvýhodnější možností je proto akvizice lokální SIM karty, s níž budete v cílové zemi volat, smskovat a používat internet mnohonásobně levněji než u předchozích variant.

Proces a snaha potřebná k zakoupení lokální SIM karty se liší v závislosti na jednotlivých zemích a jejich mobilních službách. Obecně však platí, že si jsou jednotliví operátoři poptávky cestovatelů po mobilním internetu vědomí a mají v nabídce krátkodobé LTE balíčky šité na míru právě jim.

Pro krátkodobé pobyty jsou nejvhodnější 10 GB balíčky mobilního připojení, jež cestovateli umožní bezstarostně prohlížet internet, kontrolovat e-mail a sledovat videa zpravidla po dobu jednoho měsíce. Pokud uživatel překročí měsíční limit dat, obvykle dojde ke zpomalení služby. Nic mu však nebrání pořídit si kartu novou nebo si dokoupit data na stávající.

Řadu výhod v koupi lokální SIM karty spatřuje i Tomáš Dekan z cestovatelské platformy Tripduck: "Zůstat online během cestování je kromě Instagramu také otázkou bezpečnosti. Dotazy ohledně koupě lokálních SIM karet dostáváme od našich zákazníků poměrně často a bez ohledu na její využití vám tento krok může v některých destinacích ušetřit až tisícikoruny."

Koupě lokální SIM karty na cestách po zahraničí je tak veskrze logickým krokem, jež vám umožní jednoduše a levně zůstat online. Vaše cesty díky tomu budou bezpečnější a vy budete moci průběžně zásobovat své přátele svými nezapomenutelnými zážitky.

Zajímavé články na váš email

 
 

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

7. 9. 2020

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

4GLTEmobilní internet

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 250 Kč
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Aukce kmitočtů pro 5G vynesla na Slovensku 63 milionů eur

Slovenská aukce kmitočtů pro 5G sítě je u konce. Frekvence si rozdělí 4 stávající operátoři a státu za ně zaplatí...

 

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2022

Jaké rychlosti v dubnu nabízeli jednotliví poskytovatelé svým zákazníkům? Mrkněte na nejnovější statistiky rychlostí...

 

Rychlosti mobilního internetu na DSL.cz v březnu 2022

Jakou rychlost jsme v březnu naměřili u českých operátoru? Podívejte se na nejnovější statistiky rychlostí u...

Nejčtenější články

CZ.NIC zveřejnilo seznam zablokovaných českých domén

 

Sdružení CZ.NIC začalo tento týden publikovat seznam zablokovaných českých domén. Momentálně na něm najdete 760 stránek.

Prima zveřejnila nová pravidla pro přetáčení reklam na IPTV

 

Od 1. června začne platit zákaz přeskakování reklam na kanálech FTV Prima. Jaké podmínky společnost nastavila pro...

Rychlosti Wi-Fi internetu na DSL.cz v březnu 2022

 

Průměrná rychlost Wi-Fi internetu v březnu vzrostla o dalších 7 %. Podívejte se, kteří poskytovatelé tentokrát...