Microsoft v minulém týdnu odhalil nový operační systém Windows 10 S, který bude určený především pro studenty a učitele.

Nová verze operačního systému Windows 10 je určena především pro školy a univerzity, proto označení S. Kvůli bezpečnosti Windows 10 S nabízí možnost instalace aplikací pouze z obchodu Windows Store.
Operační systém by měl fungovat i na pomalejších zařízeních a uvolněn by měl být před začátkem školního roku na zařízeních od Aceru, Asusu, Dellu, HP a dalších. Podle některých zdrojů bude cena zařízeních s Windows 10 S začínat na 189 dolarech.
Microsoft při této příležitosti představil i nové zařízení Surface Laptop, který však nelze zařadit k levnějším počítačům. Jeho cenovka bude startovat na 999 dolarech. Surface Laptop váží pouhé 1,2 kg a je tenký 14,5 mm. Disponuje 13,3“ displejem s vysokým rozlišením, procesory Intel Core i5 nebo i7 a až 1TB SSD úložištěm.

10. 5. 2017
Autor: Redakce DSL.cz
V Británii nasadí na obchvatu v Somersetu AI kamery, které mají odhalovat nebezpečné chování řidičů. Jde o reakci na...
Elon Musk pohrozil vypnutím Starlinku na Ukrajině. Polská vláda, která službu platí, proto zvažuje přejít k jinému...
Pojďme se společně podívat na statistiky 15 nejčtenějších článků za rok 2024. Tipnete si, která témata vás loni...
Nizozemská vláda převzala kontrolu nad výrobcem čipů Nexperia po tlaku ze strany USA. Washington označil firmu za...
O2 připravilo vánoční akci, v rámci které můžete získat 5G telefony nebo tablety už od 1 Kč a zbytek doplatit ve...
Rozsáhlý výpadek cloudové služby Amazon Web Services způsobil problémy tisícům webů, aplikací i firem po celém...