Obvodní soud zastavil řízení dTest proti O2. Soud necítí pravomoc ve věci rozhodnout. O odvolání bude rozhodovat Městský soud v Praze. Uvedlo to sdružení dTest na svých webových stránkách.

Obvodní soud pro Prahu 4 oznámil, že není oprávněn rozhodnout spor mezi spotřebitelským sdružení dTest a operátorem O2, který se týká nedávné změny podmínek takzvaného omezeného čerpání dat.
Soud odkazuje na § 129 zákona elektronických komunikací, který říká, že spory mezi účastníky a operátory rozhoduje Český telekomunikační úřad. Nejsou tak podle něj splněny podmínky řízení. V této souvislosti rozhodl soud řízení zastavit a celou věc postoupit ČTÚ. S tím sdružení nesouhlasí a podává odvolání.
“Výklad soudu se opírá o to, že spor mezi námi a O2 je sporem operátora a účastníka. V tom se podle nás soud mýlí. Účastník je podle zákona ten, kdo má s operátorem uzavřenou konkrétní smlouvu, ze které pochází spor, a to my z principu nejsme. dTest má jako spotřebitelská organizace pravomoc žalovat jakékoliv protiprávní jednání podnikatelů vůči spotřebitelům. Zákon o elektronických komunikacích ve věci této žaloby nedává ČTÚ žádnou zvláštní pravomoc. Soud tak vlastně požaduje, aby ČTÚ rozhodl spor, který není oprávněn řešit,” uvádí dTest na svém webu.
2. 8. 2016
Autor: Redakce DSL.cz
V únoru rychlosti internetu opět kolísaly. Podívejte se na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si vedl váš...
Britský operátor Virgin Media O2 začal nabízet satelitní připojení pro klasické chytré telefony. Služba umožní...
Čeští mobilní operátoři reagují na aktuální situaci na Blízkém východě a aktivují zákazníkům v regionu bezplatná...
ByteDance uvedl nový AI model Seedance 2.0 pro generování videí. Na čínských sítích se stal virálním a někteří ho...
Čeští mobilní operátoři reagují na aktuální situaci na Blízkém východě a aktivují zákazníkům v regionu bezplatná...
V lednu rychlost Wi-Fi internetu vzrostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u kterého z nich jsme...