Úvod > Články > Sněmovna reprezentantů schválila zákaz TikToku v USA

Sněmovna reprezentantů schválila zákaz TikToku v USA

Americká sněmovna schválila zákaz TikToku v USA. Pokud nyní zákon schválí i Senát, mohlo by k omezené aplikace v celých Spojených státech opravdu dojít.

Sněmovna reprezentantů schválila zákaz TikToku v USA

Americká Sněmovna reprezentantů drtivou většinou schválila návrh zákona, který by mohl vést k zákazu platformy TikTok.

Návrh zákona získal podporu v poměru 352 ku 65 hlasům. Nyní míří do Senátu, kde už výsledek tak jistý není. Prezident Joe Biden ale prohlásil, že pokud se zákon dostane až k němu, podepíše ho.

Pokud by se tak stalo, čínský vlastník TikToku, společnost ByteDance, dostane přibližně šest měsíců na to, aby oddělil svá aktiva v USA, jinak zde bude jeho aplikace pro sdílení videí zakázána.

Legislativa vychází z obav, že společnost ByteDance spolupracuje s čínskou vládou a shromažďuje data o svých zhruba 170 milionů amerických uživatelů. To může představovat hrozbu pro národní bezpečnost.

"Oddělit se od své mateřské společnosti ByteDance, která je podřízena Komunistické straně Číny, a zůstat v provozu ve Spojených státech, nebo se postavit na stranu ČKS a čelit následkům," uvedla americká zástupkyně Cathy McMorris Rodgers.

Společnost Bytedance opakovaně tvrdí, že funguje nezávisle na čínské vládě. Odpůrci zákona se navíc obávají, že může dojít k omezení svobody projevu.

 

Trápí vás rychlost internetu u vás doma?

Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    14. 3. 2024

    Autor: Redakce DSL.cz

    Témata

    aplikacemobilní aplikace

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 260 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Apple, Google a Meta čelí žalobám kvůli kasinovým aplikacím

    Federální soudce v Kalifornii zamítl žádosti společností Apple, Google a Meta o zrušení žalob, které je viní z...

     

    Američtí investoři a ByteDance se shodli na podmínkách prodeje TikToku v USA

    Dohoda o oddělení TikToku od čínské firmy ByteDance se blíží. ByteDance si ponechá méně než 20 % a data amerických...

     

    Polský regulátor obvinil Netflix z neautorizovaného zdražování předplatného

    Polský úřad pro ochranu hospodářské soutěže tvrdí, že Netflix v roce 2024 zvýšil ceny až o 40 korun bez výslovného...

    Nejčtenější články

    Nizozemsko převzalo čínského výrobce čipů Nexperia

     

    Nizozemská vláda převzala kontrolu nad výrobcem čipů Nexperia po tlaku ze strany USA. Washington označil firmu za...

    O2 spustilo vánoční nabídku s 5G telefony, tablety a příslušenstvím už od 1 Kč

     

    O2 připravilo vánoční akci, v rámci které můžete získat 5G telefony nebo tablety už od 1 Kč a zbytek doplatit ve...

    Vodafone spustil vánoční akci 1+1: Druhé zařízení za 1 Kč a slevy až 8 000 Kč

     

    Díky vánoční nabídce Vodafonu si můžete pořídit dvě zařízení za cenu jednoho. Operátor navíc přidává i slevy až 8...