Úvod > Články > T-Mobile testuje videohovory v LTE

T-Mobile testuje videohovory v LTE

Po hlasových hovorech v LTE síti začal T-Mobile testovat Video over LTE. Technologie umožní kvalitní videohovory právě v LTE. Operátor službu právě testuje a v následujících měsících by měla být v provozu.

T-Mobile testuje videohovory v LTE

T-Mobile spustil interní pilot technologie Video over LTE (ViLTE) umožňující vysoce kvalitní videohovory v síti LTE. Operátor tuto službu, kterou momentálně testuje na telefonech Samsung Galaxy S6 edge, nabídne zákazníkům v následujících měsících.

Pro využívání nebude nutné nic nastavovat nebo instalovat. Stejně jako u technologií VoLTE a VoWifi bude jediným požadavkem podpora chytrého telefonu. Zatím operátor neuvedl na jakých zařízeních bude služba dostupná.

Po VoLTE a Wi-Fi volání spouštíme, zatím interně, další inovativní službu. ViLTE budou lidé moci používat jednoduše a bez nutnosti cokoliv instalovat či nastavovat,“ říká Milan Hába, ředitel technologických a obchodních inovací v T-Mobile, a dodává: "Stačí se před voláním rozhodnout, jestli si chcete se svým blízkým jen povídat, nebo se s ním i vidět, a podle toho pak stisknout jednu ze dvou možných ikonek pro spojení.“

 

Stejně jako u VoLTE by hovory přes ViLTE měly být účtovány v rámci volných hlasových jednotek, nikoliv podle objemu přenesených dat.

26. 5. 2016

Autor: Redakce ADSL.cz

Témata

4GLTET-Mobiletelekomunikacevolání na mobil

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 499 Kč

Přečtěte si také

 

Nokia se v příštích letech více zaměří na umělou inteligenci

Nokia představila novou strategii zaměřenou na umělou inteligenci. Firma chce zjednodušit své aktivit, rozdělit se...

 

Grokipedia Elona Muska cituje neonacistické, krajně pravicové a dezinformační weby

Američtí výzkumníci zjistili, že Grokipedia odkazuje na neonacistické, krajně pravicové a dezinformační zdroje...

 

ChatGPT podle OpenAI nenese vinu za sebevraždu teenagera, porušil pravidla služby

OpenAI u soudu tvrdí, že nenese odpovědnost za smrt šestnáctiletého teenagera a že chlapec chatbota nesprávně...

Nejčtenější články

Rychlosti Wi-Fi internetu na DSL.cz v říjnu 2025

 

V říjnu rychlost Wi-Fi internetu opět rostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u které firmy jsme...

Dvojnásobná rychlost, stejná cena: O2 uvádí nový tarif Internet MAX 500

 

O2 představil nový tarif Internet MAX 500, který přináší dvojnásobnou rychlost připojení díky technologii VDSL...

Výpadek Cloudflare ochromil X i ChatGPT, firma se omluvila a přiznala chybu

 

Technické problémy u společnosti Cloudflare způsobily v úterý výpadek řady známých webů a aplikací včetně ChatGPT a...