Twitter zažaloval Elona Muska, aby ho donutil dokončit akvizici v hodnotě 44 miliard dolarů. Miliardář minulý týden oznámil, že od dohody se sociální platformou odstupuje.
Elon Musk v dubnu oznámil na koupi Twitteru. Minulý týden ovšem prohlásil, že chce od transakce odstoupit. To se ovšem sociální síti příliš nelíbí, a tak na miliardáře podala žalobu.
"Musk odmítá plnit své závazky vůči Twitteru a jeho akcionářům, protože dohoda, kterou podepsal, již neslouží jeho osobním zájmům. Musk se zřejmě domnívá, že si to, na rozdíl od každé jiné strany podléhající smluvnímu právu státu Delaware, může svobodně rozmyslet, zničit společnost, narušit její provoz, zničit hodnotu akcií a odejít," stojí v žalobě.
Miliardář přitom tvrdí, že od transakce ustoupil, protože Twitter se brání předání informací o spamových botech. Opakovaně uvedl, že nevěří tvrzení, že boti tvoří méně než 5 % aktivních uživatelů.
Právníci Twitteru uvedli, že ukončení dohody bylo "neplatné a protiprávní" a že Musk "vědomě, záměrně, úmyslně a podstatně porušil" dohodu o koupi firmy. Společnost uvedla, že si je svými údaji o spamových účtech jistá a že využívá odborníky, kteří počty automatizovaných účtů kontrolují a zajišťují jejich přesnost.
Twitter dále tvrdí, že Musk chce z dohody vystoupit kvůli změnám na akciovém trhu, konkrétně propad akcií Tesly, a stížnost na spamové účty použil jen jako záminku, aby se z dohody vykroutil. Musk zatím na obvinění nijak nereagoval.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
14. 7. 2022
Autor: Redakce DSL.cz
aplikacemobilní aplikacetelekomunikace
Omezení sdílení hesel mimo domácnost přineslo Netflixu očekávané výsledky. Počet předplatitelů v USA prudce vzrostl.
Avast upozorňuje na zvýšené množství kyberútoků na sportovní fanoušky. Útočníci lákají na streamy zdarma ale většina...
A je to tady! V sobotu se odehraje dlouho očekávané finále nejprestižnější klubové fotbalové soutěže Ligy mistrů...
T-Mobile představil limitovanou předplacenku se 100 GB dat, za kterou zaplatíte jen 300 Kč měsíčně. A každé 12...
Společnost Netflix rozšířila nová pravidla pro sdílení hesel do dalších více než 100 zemí. Za využívání účtu mimo...
Waze v systému Android Auto záměrně zakázal většinu hlasových příkazů. Hlasová navigace funguje pouze pro...