Úvod > Články > Velké srovnání tarifů s neomezenými daty

Velké srovnání tarifů s neomezenými daty

Operátoři O2, T-Mobile i Vodafone nabízejí celou řadu tarifů s neomezenými daty. Který z nich se ale vyplatí nejvíce? A jaké výhody k nim dostanete?

Velké srovnání tarifů s neomezenými daty

Jak jsme srovnávali

Stejně jako u velkého srovnání tarifů českých operátorů jsme neomezené tarify rozdělili do dvou kategorií, abychom je mohli co nejobjektivněji porovnat.

Všechny balíčky níže nabízí neomezené volání a SMS a liší se především maximální rychlostí internetu a výhodami, které k nim operátoři nabízí.

 

Neomezené tarify s omezenou rychlostí

Neomezený tarif s omezenou rychlostí se hodí především pro zákazníky, kteří budou data využívat převážně ve svém mobilu a neplánují internet sdílet přes hotspot a připojovat k němu například počítač nebo tablet. 

Maximální rychlost bohatě stačí na sociální sítě, videohovory, videa v HD rozlišení i online hry. Ani v Evropské unii se nemusíte nijak omezovat, tarify totiž nabízí limit 23 až 64 GB. Pokud trávíte hodně času na cestách, pak je pro vás nejvhodnější variantou Vodafone Neomezený Super, u kterého máte v EU dvojnásobek dat než u konkurence.

V případě, že si plánujete pořídit nový telefon, bude se vám hodit sleva na zařízení. U Vodafonu dostanete 2 000 Kč a u T-Mobilu 3 000 Kč. O2 v současnosti tento benefit nenabízí. Slevu můžete využít na telefony, hodinky, tablety, PlayStation, televizi, počítač i modemy.

Cenově pak vychází nejlépe neomezený tarif od Vodafonu, který je levnější o 76 až 100 Kč než konkurence. A v případě, že ho zkombinujete s dalším produktem se cena ještě sníží. Slevu za kombinaci služeb ve výši 10 % můžete využít i u T-Mobilu, O2 tuto možnost nenabízí.

Ve výhodném balíčku O2 Spolu si zatím můžete pořídit pouze starší generaci tarifů. Nové O2 NEO bude možné kombinovat s dalšími službami až od poloviny listopadu.

Výhodou O2 je ovšem bezplatné 5G připojení. Pokud tedy bydlíte v lokalitě pokryté sítí nové generaci, může to pro vás být dobrý důvod si O2 NEO Modrý pořídit.

Operátor

Vodafone

T-Mobile

O2

Tarif

Neomezený Super

Neomezeně XL

NEO Modrý

Maximální rychlost

10 Mb/s

10 Mb/s***

10 Mb/s

Objem dat v EU

64 GB

23 GB

25 GB

Sleva na zařízení*

2 000 Kč

3 000 Kč

-

Závazek

ne

ne

ano

Cena

799 Kč

875 Kč

899 Kč

Cena v kombinaci**

699 Kč

788 Kč

-

*Při ukončení smlouvy během prvních 24 měsíců je potřeba operátorovi slevu doplatit.

**V kombinaci s 1 dalším produktem od stejného operátora.

***Prvních 15 GB budete surfovat plnou rychlostí.

 

Neomezené tarify s neomezenou rychlostí

Neomezené tarify s neomezenou rychlostí se hodí pro uživatele, kteří plánují mobilní internet využívat nejen v telefonu, ale také ho sdílet do dalších zařízení

Při sdílení internetu přes hotspot sice musíte počítat s některými omezeními oproti klasickému pevnému připojení, ale je to skvělá alternativa na cesty. Sdílené připojení má například delší odezvu, u některých smartphonů může být rychlost omezena (kolem 50 Mb/s) a setkáte se také s limitem pro počet připojených zařízení.

Ve svém telefonu byste ale žádné omezení pocítit neměli. Všechny tarify nabízí 5G připojení zdarma, takže pokud se nacházíte v lokalitě, kde je tato technologie dostupná, mohli byste teoreticky surfovat rychlostí až 500 Mb/s.

Pokud často cestujete do zahraničí, pak vás jistě potěší vyšší objemy dat v rámci EU než v předchozí kategorii. Vodafone ovšem stále nabízí téměř dvojnásobný limit než konkurence.

V případě, že často voláte do zahraničí, můžete využít volných minut, které zahrnují všechny balíčky. U Vodafonu a T-Mobilu je to 1 000 minut měsíčně a u O2 pak 300 minut.

Tarify s neomezenou rychlostí také nabízí vyšší slevy na nové zařízení. U Vodafonu jsou to 4 000 Kč a u T-Mobilu 5 000 Kč. O2 slevu na telefon ani v této kategorii nenabízí.

Co se týká ceny, nejvýhodněji vychází tarif Neomezený Premium 5G od Vodafonu s cenou o 85 až 109 Kč nižší než u konkurence. I v případě balíčků s neomezenou rychlostí navíc můžete využít slevu při kombinaci s dalšími produkty.

 

Vodafone

T-Mobile

O2

Tarif

Neomezený Premium 5G

Neomezeně 5G XL

NEO Stříbrný

Objem dat v EU

64 GB

33 GB

35 GB

Volání do zahraničí

1 000 min

1 000 min

300 min

Sleva na zařízení*

4 000 Kč

5 000 Kč

-

Závazek

ne

ne

ano

Cena

1 190 Kč

1 275 Kč

1 299 Kč

Cena v kombinaci**

999 Kč

1148 Kč

-

*Při ukončení smlouvy během prvních 24 měsíců je potřeba operátorovi slevu doplatit.

**V kombinaci s 1 dalším produktem od stejného operátora.

 

Závěr

Ve srovnání neomezených tarifů vychází nejlépe Vodafone. Při kombinaci s dalšími službami od stejného operátora navíc můžete ušetřit každý měsíc až 191 Kč.

Stejně tak u T-Mobilu se při kombinaci s pevným internetem, T-Mobile TV nebo dalšími hlasovými tarify dostanete na ještě lepší cenu. Při kombinaci s jedním dalším produktem je to 10 %, ale pokud máte v rodině celkem 5 produktů, získáte slevu 25 % na každý z nich.

O2 v našem srovnání vyšel nejhůře. Od poloviny listopadu ovšem výše uvedené tarify nahradí v balíčku O2 Spolu starší generaci a vy si je budete moci pořídit o trochu levněji.

Pokud vás nabídka neomezených tarifů nezaujala a chtěli byste spíše tarif s menší porcí dat, podívejte se na naše velké srovnání tarifů českých operátorů.

Spojení služeb

7. 10. 2021

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

4G5GLTEMBBmobilní internetO2T-MobiletelekomunikaceVodafone

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 449 Kč

Přečtěte si také

 

Dodávky smartphonů se propadly na nejnižší úroveň od roku 2013

Podle výzkumní společnosti IDC se celosvětové prodeje chytrých telefonů v předvánočním období propadly o 18,3 %.

 

Do 5 let stoupne počet 5G připojení na 5 miliard

Podle společnosti Ericsson stoupne počet mobilních připojení přes 5G ze stávající jedné miliardy na pět miliard. Měl...

 

Na O2 TV Sport dnes startuje FORTUNA:LIGA

Dnes večer můžete sledovat první zápas jarní části FORTUNA:LIGY. Stejně jako u ostatních utkání soutěže odvysílá...

Nejčtenější články

CETIN představil nový tarif s rychlostí 2000/1000 Mb/s

 

CETIN od dubna nabídne uživatelům na optických přípojkách nový superrychlý tarif. Zájemci budou moci využívat...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v prosinci 2022

 

Podívejte se, jaké hodnoty jsme v prosinci naměřili u jednotlivých technologií a kteří poskytovatelé nabízeli...

O2 začalo nabízet pevný internet s garancí vrácení peněz

 

Zákazníci si nyní mohou u O2 pořídit nový internet s garancí vrácení peněz do 60 dnů od pořízení. Pokud nebudou...