Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Rozchozeni STB 3800tw od O2

Rozchozeni STB 3800tw od O2

rencha (17.12.2009 20:39:28)

Zdravim, potrebovala bych poradit se set top boxem 3800tw od O2. Nemam ale od O2 zatim nic aktivniho, technik nam to prijede zapojit az v pondeli. Tento STB ma fungovat i jako bezny DVB-T STB - tedy i bez nutnosti aktivace od O2. Poradi mi prosim nekdo, jak ho rozchodit? Tlacitko "televize" na DO nefunguje :-/ Diky moc

Pavel (17.12.2009 23:05:04)

Tlačítko asi nepoužíváte správně, je tam pro přepnutí ovladače pro ovládání TV - pokud vám televize nereaguje je ovladač nutno naprogramovat dle značky. Kódy jsou dostupný na stránkách O2. Jinak STB můžete připojit pomocí scart kabelu do televize, připojit anténu /aby to fungovalo musíte být v oblasti pokryté signálem DVT-B. Zapněte televizi a STB. TV se buď sama přepne na AV případně je nutno provést přepnutí ručně, ale je potřeba mít STB zapnutý po naběhnutí musí v levo dole svítit zeleně LEDka. Na obrazovce se ukáže nápis stahování a vtom momentu se musí na ovladači k STB zmáčknout tlačítko v pravo dole se symbolem televize. Tím se STB přepne pro příjem DVB-T. Dále je potřeba spustit vyhledávání a na konec je uložit. Žel nejdou seřadit. Je to vcelku jednoduchý, no nevím jestli vám to takhle bude stačit.

rencha (18.12.2009 00:26:45)

Pavle, moc dekuji za navod, ale tim tlacitkem "televize" jsem mela namysly ten cudlik vpravo dole na DO. Kdyz ho zmacknu, stale se nic nedeje - situace je stejna jako pred polozenim meho dotazu. DO mam naprogramovany (prepinani programu jde), ale kdyz se zobrazi stahovani a ja zmacknu ono tlacitko vpravo dole (zkousim DO mirit jak na tv, tak na STB), tak se nic nedeje a pak mi to nahlasi chybu "Nastavení DhCP (option 240) neobsahuje správnou OPCh adresu" :-((( Co delam spatne? Dekuji

Pavel (18.12.2009 20:06:41)

Při ovládání je nutný mít DO přepnutý na ovládání STB, tj. že při ovládání STB se červeně rozsvěcí tlačítko STB. Miřte pouze na STB. OPCh adresa je IP adresa STB která se načte aš po připojení přes synchronizovaný modem. Když jste nastavovala DO pro váš typ TV měla jste DO přepnutý na TV? Dále jdou nastavit výstupy podle televize - formát obrazu. Máte TV s HDMI? No někde chybka bude a možností je víc. Může být i špatný STB. Jde pomocí ovladače vypnout a zapnout, bude v levo pod časem svítit červená nebo zelená LEDka..........

Danka (17.5.2010 16:58:06)

Díky Vám,Pavle,se mi nastavení zdařilo.Ještě,že jsem zkusila hledat na této stránce.Ještě jednou děkuji

Viky (22.1.2013 19:49:16)

Dobrý večer chtela bych poradit totiž nám doma blbne STB a píše že máme špatnou OPCH adresu,ale my s mámou nevíme co to je pomocte nám prosím.Díky

Pavel (19.12.2009 19:48:24)

Ještě dotaz. Máte net od O2? Jestli ano zkuste místo stávajícího modemu, pokud v zádu nemá ethernet žlutě označený a popsaný TV, připojit modem co vám byl dodán s STB. Je potřeba propojit kabelem modem a STB. Služba by mohla fungovat....

milos (27.12.2009 14:52:38)

Ahoj, mam uplne stejny problem. Uz jsi ho prosim te nejak vyresila. Proste tlacitko s obrazovkou nefunguje... Diky.

Pavel (29.12.2009 10:14:05)

Ono tlačítko funguje pouze ve chvíli, když se vám na obrazovce ukáže nápis stahování..... . V ten moment ho musíte hned raději dvakrát zmačknout.