Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel P660HW-T3 v2 sdílení mezi sítí WLAN a LAN

Zyxel P660HW-T3 v2 sdílení mezi sítí WLAN a LAN

anonym (5.9.2010 23:12:04)

Pokud se Vám nedaří nastavit sdílení adresářů nebo tiskáren mezi počítačem připojeným k modemu Zyxel přes Wifi a počítačem připojeným přes LAN, můžete mít vypnuté přemostění WLAN-LAN v modemu. V tomto stavu jsem zakoupil nový modem s firmware V3.40(AXJ.3) | 08/08/2008 Symptomy: -počítač připojený přes Wifi má přístup k internetu přes ADSL -počítač připojený přes LAN má přístup k internetu -dva počítače na Wifi se navzájem vidí, prochází ping -dva počítače na LAN se navzájem vidí, prochází ping -počítač z Wifi nevidí počítač na LAN a naopak, neprochází ping z jednoho na druhý Řešení: -změnu konfigurace nelze provést přes standardní WEB konfigurátor, ale jen přes telnet -připojit se k modemu telnetem, tzn. vybrat v nabidce Start/Spustit, napsat telnet 192.168.1.1 nebo jinou vaši IP adresu modemu -na dotaz Password: napsat vaše heslo stejné jako při konfiguraci přes WEB -napsat 1 a potvrdit Enter, volba menu 1. General Setup -zkontrolovat položku Bridge, pokud ji máte Bridge=No, je sdílení WLAN-LAN vypnuté -šipkami najet na položku Bridge=No a stisknutím mezerníku změnit na Bridge=On -stisknout Enter, tímto změnu potvrdit -stisknout znovu Enter, tímto změnu uložit do paměti modemu -stisknout Esc a vrátit se do základního menu -napsat 99 a stisknout Enter, ukončit telnet Upozornění: -vypnuté sdílení je nastaveno z důvodu bezpečnosti, aby nebylo možné snadno proniknout z Wifi do vaší vnitřní LAN -pokud povolíte sdílení WLAN-LAN, mějte alespoň nastavené Wifi na zabezpečené připojení pomocí WEP,WPA, WPA2 případně to kombinujte s nastavením MAC Filter

Zuzana (19.9.2010 13:53:02)

A když nevím heslo při konfiguraci přes web? jak ho zjistit?

Petr (19.9.2010 22:23:53)

Jestli si heslo sama nikdy nezměnila, tak tam máš od výrobce "1234" nebo "admin".

tycka (8.2.2012 19:15:23)

Tohle je cenný návod, ale po nahrání nového firmware nemám v telnetu žádné menu, ale jen příkazový řádek a nevím co dál. Nebylo by něco pro tento případ??

hvesely@gmail.com (30.5.2013 10:11:16)

Dobrý den, mám totožné symptomy (Zyxel P660HW-T3 v2, ping funguje jen mezi zařízeními na WLAN a jen mezi zařízeními na LAN). Potřebuji ale tisknout z PC na LAN na bezdrátové tiskárně na WLAN. Pochopitelně to nefunguje. Zkontroloval jsem nastavení telnetem, Bridge mám nastaven na On. Nemáte ještě nějaký další typ na nastavení modemu? Děkuji, Jan Veselý

anonym2 (16.10.2013 07:02:31)

Výborný návod, děkuji moc.