Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Parametry linky ADSL, prosím o radu...

Parametry linky ADSL, prosím o radu...

martinstefko@seznam.cz (25.7.2012 21:41:43)

Ahoj borci, potřebuji poradit v oblasti ADSL, mám modem Zyxel P-660HW-T3 v2 a internet od 02, rychlost je 3M/256kb. Problém spočívá ve stabilitě kdy modem se restartuje i 3krát za hodinu, vyměnil jsem všechny kabely i přívodní krabičku ale problém přetrvává , potřebuji posoudit ty parametry linky, jelikož se v tom neviznám a chtěl bych to vyreklamovat, tak potřebuju zjistit jestli je problém na mé straně nebo jestli je to na drátech co vedou od ústředny. Předem děkuji za Váš názor? Parametry linky při umistění modemu 15m od přívodní krabičky (připojeno přes splitr kabelem). noise margin upstream: 31 db output power downstream: 9 db attenuation upstream: 16 db noise margin downstream: 15 db output power upstream: 10 db attenuation downstream: 24 db Parametry linky při umistění modemu 0,5m od přívodní krabičky (připojeno přes splitr kabelem). noise margin upstream: 31 db output power downstream: 9 db attenuation upstream: 15 db noise margin downstream: 16 db output power upstream: 9 db attenuation downstream: 23 db Parametry linky při umistění modemu 0,5m od přívodní krabičky (připojeno kabelem bez splitru). noise margin upstream: 26 db output power downstream: 10 db attenuation upstream: 15 db noise margin downstream: 16 db output power upstream: 11 db attenuation downstream: 23 db

ch4ser (26.7.2012 00:09:27)

KDyž se restartuje modem, spadne aj wifi připojení? Chci jen zjistit, jestli se jen reconnectne spojeni s DSLAMem nebo skutečně spadne celý modem. Parametry linky jsou dobré, já mám podstatně horší a jede mi to naprosto bez problémů. Vypadá to na chybu modemu. Pokud tam máš nejnovější firmware tak bych ho zanesl reklamovat.

martinstefko@seznam.cz (26.7.2012 05:10:19)

Ahoj, internet většinou přestane komunikovat a tak po 10s se restartuje celej modem, tím že zasnou veškeré kontrolky na modemu a začne znovu najíždět jako při prvním zapnutí( nejdříve se rozsvítí Dls kontrolka,pak Wlan, a nakonec internet).Kde se dá sehnat nejnovější firmware.Zatím moc děkuji...

ch4ser (26.7.2012 22:41:05)

Návod jak přehrát firmware je zde: http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-vdsl/245212-p660hw.html?article=229586 Ovšem, pokud je router v záruce, je vhodné ho tam poslat. Popsat závadu. Opravdu to neni standardni chování a tenhle router jsem taky měl a restartoval se jen párkrát za celou dobu používání... Když padalo připojení s DSLAmem tak se nikdy nerestartoval celý jen se znovunavázalo spojení. Doporučuji reklamovat. O2 by Vám mělo zapůjčit druhý do doby než bude reklamace vyřízena.