Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL poměr download/upload

ADSL poměr download/upload

AirForce1 (20.8.2012 19:18:11)

Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit jak to je s poměrem rychlostí download/upload u technologie ADSL? je tam nějaký pevný poměr nebo tam musí být nějaký konkrétní poměr dle rychlostí nebo stavu linky? Technik od O2 mi říkal, že prý tam musí být určitý poměr a není technicky možné ho měnit (což se mi zdá jako nesmysl a O2 technikům nevěřím ani to že semnou právě telefonují). Mohl by se k tomu vyjádřit někdo kdo tomu vážně rozumí a potvrdit to nebo vyvrátit?

lukas.gargulak@gmail.com (20.8.2012 22:01:14)

Tak je fakt, že je použité určité frekvenční pásmo pro upload a určité pro download. A to pro upload je menší čili, že pokud je je max linky 8 Mbit, tak asik nelze hodit 8/1 protože ten 1 mbit na ten zarušené lince by byl už špatný a padalo by spojeni diky uploadu...

AirForce1 (20.8.2012 23:30:05)

Konkrétně se jednalo o to, že rychlost 4096/512 je možná, ale při zrychlení downloadu na 5120 prý už technicky není možné mít upload 512 ale jen 384 což se mi zdá jako blbost prý kvůli nějakému poměru rychlostí a že by to prý rušilo ostatní linky.

lukas.gargulak@gmail.com (22.8.2012 13:18:12)

Když se mrkneš jakým principem funguje ADSL, tak to z toho vyplývá, neboť na upload se používají frekvence 138 ? 276 kHz a na download 276 KHz - 1,1 Mhz, ale ještě jde o tzv relative capacity occupation... ... Prostě by to na tom uploadu začalo padat... Tak si všimni, že pásmo pro upload je podstatně menší než pro download, čili proto jsou ty rychlosti lomené... Teď si nejsu jistý jestli to všechno vysvětluji dobře, ale pro pochopení to stači, teoreticky by melo jít zvednout upload až co utáhne linka, ale čím delší vedení tím větší šum.