Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Spojení ZyXel Prestige 660RU a Huawei EchoLife HG 520i

Spojení ZyXel Prestige 660RU a Huawei EchoLife HG 520i

klemmiroslav@seznam.cz (28.10.2012 09:51:15)

Dobrý den. Řeším jeden problém a už nevím jak dál. Kamarád má internet od O2 a z nějakého důvodu mu až k modemu ZyXEL Prestige 660RU jde rovnou Ethernet kabel- rozbočovač nikde po cestě není! Vzhledem k tomu že si pořídil netbook chtěl by doma vytvořit WiFi síť a za tímto účelem si sehnam Huawei EchoLife 520i. Zkoušel jsem Zyxel i Huawei za sebe zapojit a bohužel se nic neděje-osobně jsem měl zato že pokud Zyxel automaticky přiděluje IP adresu pro počítač tak Huaweimu by to mohlo být jedno a měl by fungovat jako mezikus ale bohužel tomu tak není. V nastavení síťové karty je Automatické zjišťování IP v Zixelu není na pevno nastavený nic a v Huawei taky ne tak nechápu proč to nejede! Napadlo mě koupit ETHERNET spojku a spojit kabel ze zásuvky rovnou s Huawei a vynechat tím pádem Zyxel ale nejsem si jistý zda toto zapojení bude fungovat a nebudou to jen vyhozené peníze za RJ45 spojku. Díky za jakékoliv nápady mě už nic nenapadá jsem holt jen amatér ale zato zvědavej :-D

anonym (29.10.2012 13:55:11)

Dobrý den Jak píšete, zkuste použít pouze modem Huawei. Sežeňte si tu spojku - redukci z RJ45 na RJ11 a vyzkoušejte ADSL přípojku pouze s druhým modemem. Pokud Vám internet nepoběží, bude asi potřeba přenastavovat nějaké parametry v modemu. Tady je důležité, odkoho jste koupil ten nový modem. Jestli od O2 nebo od někoho jiného. Od O2 by měl být připravený ihned k provozu.