Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém při kombinaci ADSL router se switchem

Problém při kombinaci ADSL router se switchem

kapros (3.1.2013 18:40:28)

Mám problém při připojení switche Zyxel ES105A k ADSL modem Zyxel Prestige 660RU. Cca 6 let toto spojení fungovalo bez problému. Nyní však nastal problém se kterým si již nevím rady. Popišu o jaký problém se jedná. Když připojím k ADSL modemu Zyxel Prestige 660RU switch Zyxel ES105A a k němu jeden PC tak rychlost připojení je v pořádku (2 Mb/s). Když připojím ke switchi další PC tak rychlost připojení klesne na 40 Kb/s na obou připojených PC. Jako první jsem hledal příčinu ve switchi. Switch jsem v jiné síti připojil za router TP-Link. Ke switchi jsem připojil dvě PC. Rychlost připojení byla v pořádku. Tím jsem vyloučil chybu switche. Při samostatném použití ADSL modemu Zyxel Prestige 660RU je rychlost připojení v pořádku. Do nastavení ADSL modemu jsem nezasahoval, ale v nastavení je nastaven režim Routing a vše dle klasického nastavení O2. Budu rád za každou radu, děkuji

ladislav.svoboda-ul@seznam.cz (9.1.2013 01:06:21)

Zkousel si vypnout dhcp a nastavit IP adresy na pevno?bezne jsem se s timhle problemem setkal u zakazniku jen pokavad meli krome switche i vice nez jeden router se zapnutym dhcp

Kapros (14.1.2013 21:24:33)

Děkuji za odpověď. Nastavení jsem vyzkoušel, bohužel bez úspěchu. Provedl jsem záměnu switche za router. Kupodivu to pomohlo. Bohužel příčina tohoto problému je mi stále neznámá, ale domácí síť zatím "šlape" :-) .