Úvod > Články > Svět podle současných filmů

Svět podle současných filmů

Jestli je pravda, že někde mimozemšťani zachytávají televizní vysílání ze Země, upřímně je lituji. Asi si o nás musí myslet svoje...

Když si představím takového ufounka, jak provádí analýzu Ordinace v růžové zahradě, aby se podle ní připravil na setkání s Pozemšťany, to aby si sháněl bílý plášť, chirurgické nástroje a trochu hysterické nálady, případně se připravil na promiskuitu.

Jenže podle televizních novin na Nově usoudí, že na Zemi se dějí jen katastrofy, havárie, tragédie a neštěstí.

Naštěstí však tu jsou superhrdinové – Superman, The Avengers včetně Hulka, Iron Mana či Kapitána Ameriky, také nám na Zemi poletuje Batman, a to netuší, kolik podobných superhrdinů neobjevil jen proto, že komiksy se televizně ještě nevysílají.

Dále mimozemšťan zjistí, že po příletu musí navázat především vztahy s Afroameričany, zástupci lesbických a homosexuálních hnutí, feministkami, zastánci eutanazie, Romy a dalšími, kteří jakožto utlačované menšiny hýbou světem.

Rovněž musí z filmů posledních let získat dojem, že bude muset jednat jedině se sedmnáctiletými fracky, protože ti jsou podle filmů podstatně chytřejší a schopnější, o zkušenostech a intuici nemluvě, než dospělí.

Ostatně – dospělí. Nejspíše nabyde mimozemšťan dojmu, že vymřeli. Lidé nad čtyřicet se v poslední době ve filmech objevují natolik minimálně, že musí jít o vymřelou nebo alespoň ohroženou rasu.

Kdyby se rozhodoval, kde přistane, měl by asi problém. Jižní Amerika je – podle filmů – válkou, guerillami a drogami zničená země, kde vás zapíchnou a nechají hnít v kanálech, kde i děti ozbrojené zbraněmi vyrážejí do ulic na lov lidí.

USA jsou nebezpečné, protože jako jediné dokáží zaznamenat nezvyklé pohyby asteroidů ve vesmíru a přesně určit, kam v USA dopadnou, a pokud jde o UFO, mají připravený vojenský arzenál včetně atomových zbraní.

Ale ani taková Česká republika by nestála za myšlenku – pohybují se tu jen lůzři a lidé s depresemi, kteří by mimozemšťana donutili přemýšlet maximálně o sebevraždě, pokud by se tedy nestal dřív gamblerem.

Když přistane v Indii, budou ho nutit tancovat na pozadí barevných kulis a v barevném oblečku, na Středním východě riskuje kulku v jakémkoliv teroristickém konfliktu.

Nemůže přistát ani na moři – ty roztávající ledovce a ropné skvrny jsou totiž hrozné. Případně nějaká ta monstra z hlubin, piraně a žraloci – i jen dejte pokoj!

Teď mi ale napadá, že vlastně ani nemusím být daleko od pravdy, proč s námi mimozemšťané ještě nenavázali kontakt.

Pokud sledují pečlivě naše vysílání a moderní filmy, pak jsou možná poněkud šokováni, kam jsme se jako civilizace pohnuli. Abraham Lincoln likviduje upíry, Sněhurka zlou královnu a její vojska, Červená Karkulka vlkodlaky. Člověk, vlastně ufoun, se až bojí, kdy se objeví Maková panenka vs. monstra z hlubin Země, Rákosníček – ekologický terorista či kosmický žoldák Rumcajs.

Třeba – řekněme v takovém 19. století, kdy věda a technika hrála prim – s námi mimozemšťané i chtěli kontakt navázat. Ale pak posbírali cestou pár vzorků současných celovečerních filmů, nějaké to televizní vysílání – a rozhodli se raději počkat.

Až lidstvo zase dostane rozum.

7. 7. 2012

Autor: Jan Lipšanský

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Technika s lidskou povahou

O prázdninách převážím notebook mezi domovem a návštěvami s dětmi u babiček a dědů. Pokaždé, když jej pak zapojuji...

 

Furt něco mažu

Používám dvě e-mailové adresy. Jednu soukromou, jednu pracovní, vlastně firemní. Na soukromou mi chodí hromady...

 

5 zajímavých pivních webů

O prázdninách, v parném létě, přijde dobré pivečko vhod. Měl jsem štěstí i na nová piva jako Rampušák, a chtěl jsem...

Nejčtenější články

Vodafone koupí UPC. Co se tím změní?

 

Britská telekomunikační společnost Vodafone by podle deníku Financial Times měla už za dva týdny dokončit nákup...

Co přináší nové tarify O2 Data?

 

O2 příšlo s nabídkou nových tarifů, které nabízejí data za zvýhodněnou cenu. Zatraktivnilo svou nabídku taky pro...

Vodafone oficiálně koupil UPC

 

Vodafone Group oficiálně oznámil, že část Liberty Global půjde pod jeho křídla. Americká společnost má sítě v Česku...