Necelých 10 % Čechů přestalo po upozornění na bezpečnostní rizika používat aplikaci TikTok. U věkové skupiny 18 až 24 let to bylo dokonce 17 %.

Agentura NMS Market Research zveřejnila výsledky průzkumu, který se zaměřil na postoj Čechů k sociální síti TikTok.
Z průzkumu vyplynulo, že téměř 10 % lidí přestalo aplikaci používat. Nejčastěji, tedy ve 42 % případů, tak učinili kvůli obavám o soukromí a bezpečnost.
38 % dotázaných pak uvedlo, že je aplikace přestala bavit a 18 % z aplikace odešlo, protože se snaží omezit čas na mobilu.
Obavy o data, která sociální síť o svých uživatelích sbírá, má ale celkem 53 % Čechů. U věkové skupiny 18 až 24 let je to dokonce 73 %.
„Ukazuje se tak, že mladí lidé mají překvapivě větší obavy o data, která o nich TikTok sbírá, než jejich rodiče,“uvedl spoluautor výzkumu Michael Bouška z NMS Market Research.
Sociální síť podle nejnovějších statistiky z letošního dubna využívá 11 % Čechů. U mladých respondentů (18 až 24 let) je to pak 43 %.
Před používáním aplikace v březnu varoval i Národní úřad po kybernetickou bezpečnost. Toto varování zaznamenalo 68 % dotázaných. Upozornění zasáhlo v podobné míře všechny věkové skupiny.
Výzkum se zaměřil i na firmy. 12 % firem aplikaci buď úplně zakázalo nebo doporučilo její odinstalování. 83 % zaměstnavatelů ale TikTok na služebních zařízeních vůbec neřeší.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

4. 5. 2023
Autor: Redakce DSL.cz
Aplikace eDoklady projde v polovině srpna veřejným zátěžovým testem. Digitální a informační agentura chce ověřit, že...
Evropská komise uložila internetovému tržišti AliExpress pokutu 550 milionů eur (13,3 miliardy korun) za porušení...
Facebook a Instagram včera postihl už druhý výpadek během tří dnů. Tisíce uživatelů hlásily problémy s přihlášením i...
Wi-Fi internet v červnu opět zrychlil. Průměrná naměřená rychlost vzrostla meziměsíčně o 4 % na 35,5 Mb/s. Podívejte...
SpaceX podle informací Financial Times připravuje další krok v rozvoji Starlinku. Vedle satelitního internetu...
WhatsApp začal postupně zpřístupňovat podporu uživatelských jmen. Při předávání kontaktu tak už nebude nutné sdílet...