Úvod > Články > eBanka definitivně končí

eBanka definitivně končí

Navzdory sloganu Banka inspirovaná klienty se rozhodla Raiffeisen Bank (dále jen RB) zrušit definitivně eBanku. Dne 7. července budou účty automaticky převedeny na RB, kód 2400 zanikne a bude platit kód 5500.

eBanka, tehdy vlastně Expandia Banka, patřila k prvním internetovým bankám v České republice. Nabídka služeb oslovila hlavně mladší a střední generaci s kladným přístupem k novým informačním technologiím a snadnému ovládání účtu a transakcí přes internet a přes mobil.

Od 1. července tato legenda zanikne. Nový majitel – RB – se rozhodl v tradici nepokračovat. Kromě názvu eBanka a samotného zrušení banky a převedení pod RB se budou muset majitelé účtů v eBankce vzdát i oblíbených barev modré a oranžové. RB totiž navzdory přání klientů (stačí se podívat na různé ankety na webu, kde lidé přemýšlejí, že své účty v eBance, tedy v RB, zruší a přejdou pod mBank) prosadila svůj dravý žluto-černý design i sem.

Z celé eBanky tak zůstane jen jakési portfolio služeb RB, nazvané eKonto, které podle tvrzení zástupců RB má i nadále poskytovat komfort internetového bankovnictví, na jaký byli uživatelé doposud zvyklí. Je ale otázkou, nakolik se tyto sliby RB podaří naplnit, protože podle některých diskuzních internetových fór nejsou v RB až tak pružní a pohotoví, pokud jde o zavádění novinek nebo jejich správu.

Každopádně skončí legenda a věřím, že leckterý uživatel, stejně jako já, zamáčkne slzu v oku. Ano, pojem eBanky byl ve své komunitě pevný i přes všechna úskalí s jejím neustálým „zanikáním“ a prodeji novým a novým vlastníkům.

O to více je rozhodnutí RB nepochopitelné – sama od sebe se připraví o docela široký segment trhu, o spoustu zákazníků, kteří k eBance byli loajální a nejspíše nyní budou hledat „to svoje“ někde jinde.

Ale jak se říká – uvidíme.

9. 4. 2008

Autor: Jan Lipšanský

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Velké srovnání studentských tarifů

 

Všichni velcí operátoři mají v nabídce tarify pro studenty a zákazníky do 26 let. V dnešním článku vám přinášíme...

Co je to hotspot a jak ho používat?

 

Hotspot je funkce na telefonu nebo samostatné zařízení, pomocí kterého se můžete připojit k mobilnímu internetu. Jak...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v srpnu 2023

 

V srpnu rostly rychlosti mobilního i pevného internetu. Podívejte se, jak si vedly jednotlivé technologie a...