Úvod > Články > Už dnes Windows XP SP3 pro OEM

Už dnes Windows XP SP3 pro OEM

A další novinky nedávných dní: Skoro polovina Čechů má přístup na internet ― Rusko: Povinná registrace WiFi zařízení ― Piráti zahájili ofenzivu ― a více...

Skype tolik nevydělává, eBay se ho asi zbaví

Jak informovala některá zahraniční média včele s Financial Times, eBay zvažuje prodej Skype. Ekonomické výsledky prostě stále nejsou takové, jak by si lidé z eBay přáli a hodnota divize Skype neustále klesá. Přitom v roce 2005 za ní eBay zaplatila něco kolem tří miliard amerických dolarů; a loni jeho cena činila jen 1,4 miliard amerických dolarů.

Původní naděje eBay, že Skype pomůže jejímu on-line obchodu tím, že zjednoduší komunikaci mezi zákazníky a prodávajícími a taky novými obchodními modely jako „click to call“, se po třech letech stále nenaplnily.

Šéfové eBay budou do konce roku ověřovat další výsledky a vztah Skypu k hlavnímu portfoliu služeb eBay. Pokud se ukáže, že Skype pro eBay nemá přílišný význam, ke konci roku může padnout rozhodnutí o jeho prodeji.

PayPal bude blokovat některé prohlížeče. Asi i Safari

U eBay ještě chvíli zůstaneme. Platební systém PayPal, který patří právě pod eBay, možná bude blokovat některé nebezpečné webové prohlížeče. A to nejen ty staré (podle průzkumu totiž existuje řada lidí, kteří pro vstup do PayPal používají Internet Explorer 4 a dokonce i Internet Explorer 3), ale i nové Safari.

Webový prohlížeč každého zákazníka bude muset splňovat některá základní bezpečnostní pravidla. A to hlavně ochranu před phishingem (podvodnými weby napodobujícími jiné oficiální stránky, například finančních ústavů a on-line kont jako PayPal ― phishingové útoky se dotkly nedávno i České spořitelny) a šifrované přenosy EV SSL. S tím má ale ještě docela problém Safari, prohlížeč od společnosti Apple, který nedávno vyšel i ve verzi pro Windows.

Apple se Safari měl problémy nejen bezpečnostního rázu, ale i s jeho distribucí a ujednáním EULA. Před pár dny vyšla aktualizovaná verze Safari 3.1.1, v níž byla opravena chyba, který vedla k hacknutí Mac OS X (viz článek Hackeři měli soutěž. Jaký systém odolal?), a která se už nevnucuje uživatelům iTunes nebo přehrávače QuickTime přes systém aktualizací.

Piráti ze zátoky zahájili ofenzívu

O serveru The Pirate Bay, slavného bittorrentového trackeru, a všemožných peripetiích, které ho provázejí, jsme na našem serveru psali mnohokráte. A možná si vzpomínáte i na to, jak si v únoru letošního roku organizace IFPI (Mezinárodní organizace hudebního průmyslu) v Dánsku vydobyla, aby operátor Tele2 blokoval web The Pirate Bay. Lidi kolem tohoto webu však jasně říkají, že takové jednání není v souladu s evropskými směrnicemi a bude po IFPI požadovat odškodnění, kterou použijí pro podporu nezávislých umělců.

Skoro polovina Čechů má přístup na internet

Jak informovala ČTK s odvoláním na výsledky průzkumu agentury Markent, k internetu má u nás přístup 48 procent populace, což je o jeden procentní bod víc než loni. A pravidelně internet využívá 40 procent lidí.

Ještě v roce 2003 internet jednou týdně používalo 40 procent lidí, zatímco letos tato skupina lidí tvořila jen 17 procent dotázaných. Podle výsledků společnosti Dema má v Česku k internetu přístup 57 procent domácností, což je oproti loňsku nárůst o 11 procentních bodů. Počítače se přitom objevily v 63 procentech bytů.

Studie byly realizovány v rámci projektu Březen – měsíc internetu.

Windows XP SP3 na konci dubna

Na mnoha zahraničních webech věnovaných problematice informačních technologií se v průběhu minulých dní začaly rojit další zprávy o tolik očekávaném třetím servisním balíku pro systémy Windows XP. Podle posledních informací by SP3 už měl být připravený pro distribuci OEM výrobcům. Byly odstraněny i první bezpečnostní díry, které se v něm nedávno objevily.

Podle několika serverů mají OEM výrobci a speciální weby mít XP SP3 k dispozici už dnes 21. dubna. Za pár dní, 29. dubna, by se finální servisní balík měl objevit už i na stránkách Windows Update a služby Centrum stažení softwaru společnosti Microsoft. Samozřejmě, že v první fázi nebude dostupný v češtině, ale naše počeštěná verze se příliš nezdrží: SP3 si totiž budeme moci stáhnout prý už 5. května. Za další měsíc, 10. června, se SP3 nabídne jako kritická aktualizace všem systémům se zapnutými automatickými aktualizacemi.  

Rusko: registrujte si WiFi zařízení!

Zahraničním médiím neuniklo ani nové legislativní nařízení v Ruské federaci. To určuje, že každý majitel zařízení s podporou WiFi bude muset své přístroje zdlouhavě registrovat. Nařízení je o to zajímavější, že se netýká jen vysílačů (třeba domácích access pointů), ale i přijímačů, tj. třeba notebooků, PDA nebo mobilních telefonů (registrace má trvat deset dní). Ti, kdo navíc doma mají zřízenou síť a využívají bezdrátové prvky, budou muset žádat o licenci ještě trnitější cestou.

21. 4. 2008

Autor: Oldřich Klimánek

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Prima zveřejnila nová pravidla pro přetáčení reklam na IPTV

 

Od 1. června začne platit zákaz přeskakování reklam na kanálech FTV Prima. Jaké podmínky společnost nastavila pro...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2022

 

Jaké rychlosti v dubnu nabízeli jednotliví poskytovatelé svým zákazníkům? Mrkněte na nejnovější statistiky rychlostí...

Rychlosti mobilního internetu na DSL.cz v březnu 2022

 

Jakou rychlost jsme v březnu naměřili u českých operátorů? Podívejte se na nejnovější statistiky rychlostí u...