Úvod > Články > Budulínku, Budulínku, dej mi hrášku, povozím Tě na ocásku…

Budulínku, Budulínku, dej mi hrášku, povozím Tě na ocásku…

Ne, nepropadl jsem vánoční záplavě pohádek, která se na nás hrne ze všech televizních kanálů se snahou udržet děti v tom předvánočním šílenství na jednom místě. Ani nehodlám na tomto převážně technickém serveru otevírat novou rubriku.

Budulínek je nový internetový projekt, který, byť v doméně EU, by měl pomoci všem českým zákazníkům, kteří jdou pro vánoční dárek a zajímají se o to, zda nová věc (nejenom) jejich dítě neotráví či nezmrzačí.

Výhoda tohoto webu je zřejmá – kombinuje několik nezávislých zdrojů (byť čerpá zejména ze serveru ČOIky) a nenabízí pouze seznam vadných produktů. Pomáhá spotřebiteli i s orientací na trhu, respektive seznamuje se značkami, které by měli být garancí toho, že daný výrobek neublíží. Na stránkách čtenář dále nalezne informace o tom, na co si dát pozor při výběru hraček či potravin nebo důležité desatero pro správný výběr dětské obuvi.

Že je internet zaměřen především na rodiče dětí je zjevné z nabízeného portfólia – stručně seznamuje s problematikou v oblasti dětských bot, hraček, oblečení, ale také potravin – v souvislosti se stále rostoucím problémem nadváhy u dětí, ale také internetu. Zuzana Roithová, která je garantkou projektu a pracuje jako europoslankyně na zavedení povinné evropské certifikace, se tak snaží přes základní potřebu rodičů ověřit si závadné zboží upozornit na další fenomény, o kterých se u nás zatím zas tak moc nepíše.

Web byl spuštěn minulý týden, tedy v plném proudu vánočních nákupů a shánění „last minute“ dárků. „Věříme, že tento virtuální „vánoční dárek“ svými informacemi, radami a odkazy na užitečné zdroje pomůže rodičům lépe se orientovat na trhu tak, že dokáží snížit zmíněná rizika pro svou rodinu na minimum,“ říká koordinátorka projektu Lenka Petýrková.

Autoři považují tuto cestu, tedy zvýšení informovanosti spotřebitelů za nejlepší zbraň v boji proti bezohledným výrobcům a distributorům, a přestože novému webu by slušela řada drobných vylepšení (větší náhledy výrobků, lépe viditelné odkazy, doplnění některých relevantní odkazů apod.), jde o zaznamenáníhodný web, který má šanci narůst do velmi využívaného portálu k této problematice. Už jen proto, aby bylo méně důvěřivých budulínků.eu J 

27. 12. 2008

Autor:

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Technika s lidskou povahou

O prázdninách převážím notebook mezi domovem a návštěvami s dětmi u babiček a dědů. Pokaždé, když jej pak zapojuji...

 

Furt něco mažu

Používám dvě e-mailové adresy. Jednu soukromou, jednu pracovní, vlastně firemní. Na soukromou mi chodí hromady...

 

5 zajímavých pivních webů

O prázdninách, v parném létě, přijde dobré pivečko vhod. Měl jsem štěstí i na nová piva jako Rampušák, a chtěl jsem...

Nejčtenější články

Vodafone zařazuje do nabídky Nova Sport 5 a 6, odvysílá Formuli 1 i MotoGP

 

Vodafone nabídne v rámci své Vodafone TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Diváci se tak mohou těšit na Formuli...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2024

 

Rychlosti internetu v dubnu některých technologií rostly, u jiných naopak klesaly. Zjistěte, jak si vedl váš...

Avast dostal v ČR pokutu ve výši 351 milionů korun

 

Avast dostal od českého Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu ve výši 351 milionů korun Důvodem je neoprávněné...