Úvod > Články > Tak nám naklonovali Brücknera!

Tak nám naklonovali Brücknera!

Potkal jsem se tuhle s kámošem, který umí cestovat časem. Zaběhl mi povědět, jak bude vypadat český fotbal za dvacet let, a zas pelášil zpátky, protože v jeho době už byla ekonomická krize překonána, ostatně jako vše ostatní, počínaje prosincem 2012. ;-)

Kámoš přinesl dobré zprávy. Například tu, že za dvacet let na českém fotbalovém svazu konečně začnou používat počítače. Konkrétně Atari a plánují přejít na Sinclair ZX Spectrum, mají je nějak levně ve výprodeji. Úžasný vývoj!

Na počítači si prý budou ve svazu archivovat zápasy všech evropských i světových mužstev, včetně statistik jejich hráčů, aby byl český národní fotbalový tým vždy pečlivě a dopředu připraven. Samozřejmostí mají být videozáznamy z vybraných zápasů s rozborem jednotlivých taktik a možných protitaktik. Na fotbalovém svazu pevně věří, že Atari je ten nejlepší a nejvýkonnější počítač, jehož kapacita tyto věci hravě zvládne. Už nyní se zástupci výkonného výboru začali učit programy pod DOSem.

Za dvacet let využije český fotbalový svaz i další technologickou novinku, a tou je možnost klonování. Nejúspěšnějším českým trenérem bezesporu je Karel Brückner, a tak jednohlasně padla volba na jeho klon. Z tkáně 80letého Brücknera byly odebrány vzorky a z nich vytvořen jeho stejně starý, tedy osmdesátiletý klon, který se nyní stará o budoucnost českého fotbalu ze všech svých sil... A když sil již nebude, další osmdesátiletý klon čeká na svoji příležitost.

Je tu prý jedna nedořešená drobnost, prý dalšími a dalšími klony klesá jejich výkonnost a zvyšuje se poruchovost, ale ve svazu pevně věří, že jde jen o propagandu konkurence, která si podobné moderní technologie nemůže dovolit. (Český svaz jo, prodal prý nějaký další barák v centru Prahy.)

Vždyť co mají v zahraničí, že? Tedy za těch dvacet let. Každý perspektivní hráč je již od mládí sledován týmem doktorů a vědců, počítačové programy zpracovávají údaje o jeho svalovém tonusu, kondici, formě, dechu, sexuální výkonnosti, a podle toho upravují hráči jídelníček, trénink, posilovnu a partnerky (případně partnery).

Uznejte sami, že s tímhle v cizině nemohou nikam dojít. Takhle vypěstují stroje, a ne lidi. To u nás na to jdeme po našem, po česku. Necháme hráči plnou volnost v rozvíjení se. Chce se vybouřit? Jen ať se vybouří. Když tedy u toho nechytne nějakou pohlavní chorobu, která by mu zabránila nastoupit za národní mančaft. Chce uspořádat pijatiku? A jen ať se napije. O to lépe se pak ukáže na hřišti jeho síla a výkonnost. Tohle zahraniční hráči nedokáží.

Ti se připravují jen na ten jeden konkrétní zápas, ale naši hráči jsou prostě bejci, co si budem povídat, výkonní furt.

Prý kromě Brücknera budou teď nově klonovat i Baroše (padesátiletého), Nedvěda a Jankulovského. Petra Čecha ne, toho si prý naklonovali už Samsung, Česká spořitelna, Marks & Spencer a Armani.

Ptal jsem se, jak si český fotbal za dvacet let bude stát. Prý úžasně. Už se povedlo postoupit ze světové C skupiny do B, takže za dalších deset let bychom opět mohli hrát třeba s Albánií nebo Maltou. Což je úžasný úspěch, uznejte.

Jen v evropských pohárech náš jediný zástupce ne a ne každý rok prorazit, ale to je tím, že místo živých sudí byli zavedeni ti automatičtí se zabudovanou kamerou, jestřábím okem a raketovým pohonem, kteří se prý nijak nedají uplatit. Jsou rychlí jako draci a mají místo očí několik kamer, jež snímají situaci na hřišti ze zhruba sto padesáti různých pohledů a úhlů.

Akorát je to trochu na levačku s diváky. Nějak přestali chodit, prý se jim ten český fotbal nelíbí. Dokonce prý tvrdé ultras jádro fanoušků Sparty o svých miláčcích na hřišti prohlásilo, že kdyby hodili míč v ZOO mezi želvy, užili by si víc legrace. A šli to hned zkusit a už v ZOO zůstali. Želvy dokonce adoptovali.

Ale na českém svazu jsou koumáci! Vymysleli elektronické fanoušky. Hlas je nahrán a namixován z chorálů fanoušků před zhruba sedmdesáti lety, když fandili živě a nahlas, roboti – fanoušci se dokonce umějí kývat a dělat malé choreo! Iluze je dokonalá a čeští fotbalisté mohou být nadále na své výkony hrdi. Vždyť on to není žádný špás, stát třeba deset minut na jednom místě a rozhlížet se pozorně, komu přihrát. To je zodpovědný přístup, žádná ukvapenost.

Jenom sázkové kanceláře jsou nešťastné. Kdoví proč všechny zápasy českých mužstev doma končí pravidelně 0:0. Ani se už zápasy české ligy nepřenášejí živě po internetu. Už bylo brzy únavné číst čtyři řádky:

- 1. minuta: Vykopávají domácí. Domácí jsou u míče.

- 45. minuta: Oba celky jdou do šaten, domácí měli 100% držení míče, počet střel, rohů a autů 0:0

- 46. minuta: Vykopávají hosté. Hosté jsou u míče.

- 90. minuta: Oba celky jdou do šaten, hosté měli 100% držení míče, počet střel, rohů a autů 0:0. Celkové skóre zápasu 0:0.

Ale prý se chystá nějaká novinka, která stojaté vody trochu rozhýbe. Nějaký Straka prý bude krmit hráče tataráčkem a nutit je holit si celé tělo a mazat se krémy. A jak říkal můj kamoš, to určitě zabere!

Víc jsem z něho nedostal, mazal na finále Ligy mistrů roku 2029, kde Manchester United vedl nad Barcelonou 5:3 ve 48. minutě, a on to kdovíproč chtěl dokoukat, místo aby se mnou zašel na český finálový pohárový zápas Teplic se Slováckem.

Na počítači si prý budou ve svazu archivovat zápasy všech evropských i světových mužstev, včetně statistik jejich hráčů, aby byl český národní fotbalový tým vždy pečlivě a dopředu připraven. Samozřejmostí mají být videozáznamy z vybraných zápasů s rozborem jednotlivých taktik a možných protitaktik. Na fotbalovém svazu pevně věří, že Atari je ten nejlepší a nejvýkonnější počítač, jehož kapacita tyto věci hravě zvládne. Už nyní se zástupci výkonného výboru začali učit programy pod DOSem.

Za dvacet let využije český fotbalový svaz i další technologickou novinku, a tou je možnost klonování. Nejúspěšnějším českým trenérem bezesporu je Karel Brückner, a tak jednohlasně padla volba na jeho klon. Z tkáně 80letého Brücknera byly odebrány vzorky a z nich vytvořen jeho stejně starý, tedy osmdesátiletý klon, který se nyní stará o budoucnost českého fotbalu ze všech svých sil... A když sil již nebude, další osmdesátiletý klon čeká na svoji příležitost.

Je tu prý jedna nedořešená drobnost, prý dalšími a dalšími klony klesá jejich výkonnost a zvyšuje se poruchovost, ale ve svazu pevně věří, že jde jen o propagandu konkurence, která si podobné moderní technologie nemůže dovolit. (Český svaz jo, prodal prý nějaký další barák v centru Prahy.)

Vždyť co mají v zahraničí, že? Tedy za těch dvacet let. Každý perspektivní hráč je již od mládí sledován týmem doktorů a vědců, počítačové programy zpracovávají údaje o jeho svalovém tonusu, kondici, formě, dechu, sexuální výkonnosti, a podle toho upravují hráči jídelníček, trénink, posilovnu a partnerky (případně partnery).

Uznejte sami, že s tímhle v cizině nemohou nikam dojít. Takhle vypěstují stroje, a ne lidi. To u nás na to jdeme po našem, po česku. Necháme hráči plnou volnost v rozvíjení se. Chce se vybouřit? Jen ať se vybouří. Když tedy u toho nechytne nějakou pohlavní chorobu, která by mu zabránila nastoupit za národní mančaft. Chce uspořádat pijatiku? A jen ať se napije. O to lépe se pak ukáže na hřišti jeho síla a výkonnost. Tohle zahraniční hráči nedokáží.

Ti se připravují jen na ten jeden konkrétní zápas, ale naši hráči jsou prostě bejci, co si budem povídat, výkonní furt.

Prý kromě Brücknera budou teď nově klonovat i Baroše (padesátiletého), Nedvěda a Jankulovského. Petra Čecha ne, toho si prý naklonovali už Samsung, Česká spořitelna, Marks & Spencer a Armani.

Ptal jsem se, jak si český fotbal za dvacet let bude stát. Prý úžasně. Už se povedlo postoupit ze světové C skupiny do B, takže za dalších deset let bychom opět mohli hrát třeba s Albánií nebo Maltou. Což je úžasný úspěch, uznejte.

Jen v evropských pohárech náš jediný zástupce ne a ne každý rok prorazit, ale to je tím, že místo živých sudí byli zavedeni ti automatičtí se zabudovanou kamerou, jestřábím okem a raketovým pohonem, kteří se prý nijak nedají uplatit. Jsou rychlí jako draci a mají místo očí několik kamer, jež snímají situaci na hřišti ze zhruba sto padesáti různých pohledů a úhlů.

Akorát je to trochu na levačku s diváky. Nějak přestali chodit, prý se jim ten český fotbal nelíbí. Dokonce prý tvrdé ultras jádro fanoušků Sparty o svých miláčcích na hřišti prohlásilo, že kdyby hodili míč v ZOO mezi želvy, užili by si víc legrace. A šli to hned zkusit a už v ZOO zůstali. Želvy dokonce adoptovali.

Ale na českém svazu jsou koumáci! Vymysleli elektronické fanoušky. Hlas je nahrán a namixován z chorálů fanoušků před zhruba sedmdesáti lety, když fandili živě a nahlas, roboti – fanoušci se dokonce umějí kývat a dělat malé choreo! Iluze je dokonalá a čeští fotbalisté mohou být nadále na své výkony hrdi. Vždyť on to není žádný špás, stát třeba deset minut na jednom místě a rozhlížet se pozorně, komu přihrát. To je zodpovědný přístup, žádná ukvapenost.

Jenom sázkové kanceláře jsou nešťastné. Kdoví proč všechny zápasy české fotbalové ligy končí pravidelně 0:0. Ani se už zápasy české ligy nepřenášejí živě po internetu. Už bylo brzy únavné číst čtyři řádky:

- 1. minuta: Vykopávají domácí. Domácí jsou u míče.

- 45. minuta: Oba celky jdou do šaten, domácí měli 100% držení míče, počet střel, rohů a autů 0:0

- 46. minuta: Vykopávají hosté. Hosté jsou u míče.

- 90. minuta: Oba celky jdou do šaten, hosté měli 100% držení míče, počet střel, rohů a autů 0:0. Celkové skóre zápasu 0:0.

Ale prý se chystá nějaká novinka, která stojaté vody trochu rozhýbe. Nějaký Straka prý bude krmit hráče tataráčkem a nutit je holit si celé tělo a mazat se krémy. A jak říkal můj kamoš, to určitě zabere!

Víc jsem z něho nedostal, mazal na finále Ligy mistrů roku 2029, kde Manchester United vedl nad Barcelonou 5:3 ve 48. minutě, a on to kdovíproč chtěl dokoukat, místo aby se mnou zašel na český finálový pohárový zápas Teplic se Slováckem.

6. 6. 2009

Autor: Jan Lipšanský

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Technika s lidskou povahou

O prázdninách převážím notebook mezi domovem a návštěvami s dětmi u babiček a dědů. Pokaždé, když jej pak zapojuji...

 

Furt něco mažu

Používám dvě e-mailové adresy. Jednu soukromou, jednu pracovní, vlastně firemní. Na soukromou mi chodí hromady...

 

5 zajímavých pivních webů

O prázdninách, v parném létě, přijde dobré pivečko vhod. Měl jsem štěstí i na nová piva jako Rampušák, a chtěl jsem...

Nejčtenější články

Nej.cz přechází pod O2. Co se pro vás mění?

 

Nej.cz je od 1. června součástí O2. Akvizice se týká služeb Nej.cz, Kuki a netbox. Podívejte se, co se změní pro vás...

Soud rozhodl o osudu serverů pro sdílení nelegálního obsahu, alternativy Ulož.to si už neotevřete

 

Krajský soud v Brně vydal předběžné opatření, na základě kterého museli čeští operátoři zablokovat přístup na...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v červnu 2024

 

Rychlosti internetu v červnu kolísaly. Podívejte se, u kterého poskytovatele jsme naměřili nejvyšší hodnoty a která...