Obchodní politika firmy Amazon, která na ultrapopulární čtečce Kindle bohatne víc, než se mohlo zdát i v těch nejpříjemnějších snech - odhaduje se, že do tří let budou příjmy ze čtečky a stahování knih dosahovat 20 procent zisku firmy - se zdá být jasná: zákazník si koupí Kindle a potom zaplatí za stažení knihy.
Ta pak bude jeho vlastnictvím do té doby, než ji vymaže. Nebo čtečku rozbije. Podmínky, které firma sama publikovala a které dostaneme do ruky při nákupu Kindlu, mluví o tom, že firma dává zákazníkovi právo na „permanentní kopii zakoupeného digitálního obsahu.“Samotný čin, který je založený na tom, že firma může zasahovat do sítě, po které jsou knihy bezdrátově stahovány a pomocí dochází k synchronizaci, je více než ironický, protože se uskutečnil právě u knihy, která popisuje zásahy vlády a neustálou kontrolu soukromí občanů.
Podle ohlasů na internetových fórech ale společnost Amazon odstranila ze čteček i další knihy, mimo jiné některé knihy ze série Harry Pottera a novely Ayn Randové. Je tedy jasné, že ve chvíli, kdy přejdeme od klasické knihy na digitální verzi na čtečce, dobrovolně se vzdáme většiny práv. Knihu prakticky nemůžeme někomu půjčit, museli bychom půjčit i Kindle, přečtenou knihu nemůžeme prodat a vlastně si nemůžeme být ani jisti tím, že nám kniha zůstane.29. 7. 2009
Autor: Václav Větvička
Netflix oznámil zdražení tarifů na některých trzích. V závislosti na tarifu navýší cenu o 1 až 2 dolary. V Česku...
Za pár dní opět usedneme k televizím a začne vánoční pohádkový maraton. V dnešním článku najdete velký přehled...
Funkce Picture-in-Picture je jednou z nejžádanějších na YouTube. Zatím ji mohou využívat pouze předplatitelé s účtem...
Sdružení CZ.NIC začalo tento týden publikovat seznam zablokovaných českých domén. Momentálně na něm najdete 760 stránek.
Od 1. června začne platit zákaz přeskakování reklam na kanálech FTV Prima. Jaké podmínky společnost nastavila pro...
Jaké rychlosti v dubnu nabízeli jednotliví poskytovatelé svým zákazníkům? Mrkněte na nejnovější statistiky rychlostí...