Úvod > Články > Mobilní telefon Sidekick – pal, nepal

Mobilní telefon Sidekick – pal, nepal

Situace kolem mobilního telefonu Sidekick, který ve Spojených státech nabízí poskytovatel A-Mobile, poněkud připomíná situaci z českého filmu. Všechno začalo tím, že si majitelé tohoto mobilu začali stěžovat, že postrádají svá data. Nešlo přitom o nic náhlého, celý systém se pomalu hroutil nejméně sedm dnů.

Mobilní telefony je totiž ukládají na serverech firmy Danger, kterou mezitím zakoupil Microsoft. Jak u T-Mobile, tak u Microsoftu začala horečná činnost. Své zákazníky operátor rozhodně nepotěšil prohlášením, že data jsou s největší pravděpodobností ztracená a slib 20 dolarů byl jen velmi nepovedenou náplastí.

Následovaly rady, aby uživatelé své telefony nevypínali, protože při každém restartu Sidekick svá aktuální data synchronizuje se serverem, který má automaticky přednost, takže zmizí i to, co na mobilním telefonu ještě je. Zatímco u Microsoftu zoufale hledali, jestli někde existují zálohy, systém začal pomalu pracovat. I tak ale poskytovatel vypínání telefonů nedoporučovat a nové Sidekicky raději stáhl z prodeje.

Zatímco u Microsoftu byl poplach, zákazníci opuštěli nespolehlivý Sidekick a přecházeli na jiné mobily, především na BlackBerry. T-Mobile se útěk pokusil zastavit nabídkou stodolarové úplaty všem, kteří utrpěli závažnou ztrátu dat, a odpuštěním měsíčního poplatku za datové služby pro všechny majitele Sidekicku.

Koncem října potom Microsoft hrdě oznámil, že nalezl zálohu většiny dat a že po ověření dat dá veškeré informace opět k dispozici.

Mobily Sidekick, které Microsoft mimochodem také vyrábí, se od roku 2002 nestaly žádným mimořádným hitem, pro určitou část americké populace se ale stal kultovním předmětem. Částečně k tomu přispěla Paris Hilton, která se s ním ráda ukazovala a posléze se někomu podařilo jej hacknout a s ukradenými údaji oslňovat internet.

Problémy se ztrátou dat ukládaných na vzdálených serverech mohou postihnout všechny podobně koncipované služby. Je tedy dobré připomenout, že přechod na webové služby je právě to, co se Microsoft snaží již několik let propagovat jako novou spásu. Spásou by to sice bylo spíše pro firemní kasu, ale Microsoft již dávno převzal a modifikoval heslo amerických výrobců automobilů – co je dobré pro Microsoft, to je dobré pro zákazníky. Otázkou pak zůstává, jesli zrovna Microsoft je tou nejdůvěryhodnější společností.

27. 10. 2009

Autor: Václav Větvička

Témata

multimedia

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Sportovní speciál 2024: Kde sledovat Olympijské hry v Paříži

Olympijské hry v Paříži se blíží a fanoušci se mohou těšit na tisíce hodin živého vysílání. Kde přenosy sledovat?

 

HBO Max končí, nahradila ho služba Max

Platformu HBO Max v Česku a na Slovensku nahradila nová služba Max. Nabídne více filmů a seriálů i lepší kvalitu...

 

Vodafone TV nabídne v rámci předplatného streamovací službu prima+

Vodafone TV rozšířila nabídku tarifů o novou Vodafone TV+, součástí které bude i předplatné videoslužby prima+ PREMIUM.

Nejčtenější články

Nej.cz přechází pod O2. Co se pro vás mění?

 

Nej.cz je od 1. června součástí O2. Akvizice se týká služeb Nej.cz, Kuki a netbox. Podívejte se, co se změní pro vás...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v červnu 2024

 

Rychlosti internetu v červnu kolísaly. Podívejte se, u kterého poskytovatele jsme naměřili nejvyšší hodnoty a která...

O2 představilo letní odměny pro své zákazníky

 

O2 si pro své zákazníky přichystalo na léto řadu novinek. Nabídne jim dvojnásobek Dat naplno nebo O2 tag a repráček...