Situace kolem mobilního telefonu Sidekick, který ve Spojených státech nabízí poskytovatel A-Mobile, poněkud připomíná situaci z českého filmu. Všechno začalo tím, že si majitelé tohoto mobilu začali stěžovat, že postrádají svá data. Nešlo přitom o nic náhlého, celý systém se pomalu hroutil nejméně sedm dnů.
Mobilní telefony je totiž ukládají na serverech firmy Danger, kterou mezitím zakoupil Microsoft. Jak u T-Mobile, tak u Microsoftu začala horečná činnost. Své zákazníky operátor rozhodně nepotěšil prohlášením, že data jsou s největší pravděpodobností ztracená a slib 20 dolarů byl jen velmi nepovedenou náplastí.Koncem října potom Microsoft hrdě oznámil, že nalezl zálohu většiny dat a že po ověření dat dá veškeré informace opět k dispozici.
Mobily Sidekick, které Microsoft mimochodem také vyrábí, se od roku 2002 nestaly žádným mimořádným hitem, pro určitou část americké populace se ale stal kultovním předmětem. Částečně k tomu přispěla Paris Hilton, která se s ním ráda ukazovala a posléze se někomu podařilo jej hacknout a s ukradenými údaji oslňovat internet.27. 10. 2009
Autor: Václav Větvička
Společnost Warner Bros. spustila v USA novou streamovací službu Max, která spojuje HBO Max a Discovery+. Snaží se...
Společnost Netflix rozšířila nová pravidla pro sdílení hesel do dalších více než 100 zemí. Za využívání účtu mimo...
Společnost Netflix oznámila, že v příštích čtyřech letech investuje v Jižní Koreji 2,5 miliardy dolarů (53,6...
CETIN od dubna zařadil do svého portfolia nový tarif, který umožní na optických přípojkách využívat rychlost až...
O2 rozdává dárky zákazníkům, kteří si na e-shopu objednají nejnovější O2 TV set-top box. Za 1 Kč si mohou pořídit...
V dubnu se rychlosti mobilního i pevného internetu opět propadly. Podívejte se, kteří provideři nabízeli...