Úvod > Články > Nové satelitní širokopásmové služby

Nové satelitní širokopásmové služby

Společnost Hughes Network Systems, specialista na satelitní přenosy nejen dat, spustila novou službu, která zahrnuje jak technologie DSL, tak frame relay – z mnoha dalších možností a způsobů spojení.

Direcway Unified Broadband

Nová služba s flexibilní šířkou pásma se nabízí jako balíček pod názvem Direcway Unified Broadband, a umožní společnostem výběr z různých síťových formátů pro připojení, tak jak to odpovídá jejich pozici na trhu a strategii.

Spuštěním této služby se rozrůstá nabídka širokopásmého připojení o další satelitní kapacity, a společnost doufá, že společně s jejími partnery dojde brzy i k dalším vylepšením a upevnění pozice na trhu.

Podle Mika Cooka, staršího vieprezidenta společnosti Hughes Network, už jsou lidé unaveni neustálým snižováním kapacity linek, nestálou šířkou pásma, problémy s providery, nebo když si nemohou vybrat a musejí používat jeden typ připojení, který je však v té dané oblasti dražší. Díky službě Direcway Unified Broadband si však mohou střihnout zákazníci požadavky podle svého.

Další plány

K balíčku současných technologií pak Hughes Network plánuje přidat nové broadbandové služby, o nichž věří, že najdou široké uplatnění. Jednou z těchto technologií bude určitě bezdrátový formát WiMax, který má být třetí možností připojení k internetu vedle kabelů a digitálních linek.

Uživatelům se dále nabídne internetový portál s možností vybrat si ze zdrojů širokopásmových připojení v zámoří a s možností jejich využití. Navíc nabídne portál možnost monitorovat přenos dat, průběh připojení a možné problémy.

O ceně za tuto službu se zatím nehovořilo, ale v České republice nám to zatím stále může být jedno, protože satelitní konektivita nemá u nás tak široké pole působnosti, již vzhledem k vyšším cenám.

17. 6. 2005

Autor: Jan Lipšanský

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Technika s lidskou povahou

O prázdninách převážím notebook mezi domovem a návštěvami s dětmi u babiček a dědů. Pokaždé, když jej pak zapojuji...

 

Furt něco mažu

Používám dvě e-mailové adresy. Jednu soukromou, jednu pracovní, vlastně firemní. Na soukromou mi chodí hromady...

 

5 zajímavých pivních webů

O prázdninách, v parném létě, přijde dobré pivečko vhod. Měl jsem štěstí i na nová piva jako Rampušák, a chtěl jsem...

Nejčtenější články

CZ.NIC zveřejnilo seznam zablokovaných českých domén

 

Sdružení CZ.NIC začalo tento týden publikovat seznam zablokovaných českých domén. Momentálně na něm najdete 760 stránek.

Prima zveřejnila nová pravidla pro přetáčení reklam na IPTV

 

Od 1. června začne platit zákaz přeskakování reklam na kanálech FTV Prima. Jaké podmínky společnost nastavila pro...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2022

 

Jaké rychlosti v dubnu nabízeli jednotliví poskytovatelé svým zákazníkům? Mrkněte na nejnovější statistiky rychlostí...