Úvod > Články > Jak sledovat mistrovství světa ve fotbale on-line

Jak sledovat mistrovství světa ve fotbale on-line

Fotbalový svátek je po čtyřech letech opět tady. Špičková světová mužstva se utkají v souboji o pohár pro nejlepší světový tým. Všechny národy bez rozdílu barvi pleti zasednou k televizím. A někteří k počítačům.

Rozebírat důvody, proč někdo kouká na fotbal v počítači, a ne na širokoúhlé televizi, je myslím zbytečné. Hodně lidí v mém okolí prostě televizi vyhodilo z okna a nijak jim nechybí. Sami si vybírají, na co se chtějí dívat – když se chtějí dívat.

Prostě prosím milé čtenáře, aby se smířili s faktem, že někteří lidé prostě používají jen a jedině počítač, a to i ke sledování televizního vysílání.

Asi nejjednodušší bude jít u nás přímo ke zdroji – Česká televize oznámila ve své tiskové zprávě, že bude přenášet všech 64 utkání nejen v HDTV kvalitě v televizi (where is HDTV available, moje poznámka, neb UPC nám ten stream vždycky pěkně očeše), ale budou se vysílat i na internetu. Dokonce bude možné se na jednotlivé zápasy zpětně podívat v archivu.

Pokud svoje sliby ČT splní, je to ohromný krok kupředu. Např. zápasy mistrovství světa v ledním hokeji ČT po internetu nevysílala.

Na zápasy se údajně budete moci dívat i přes oficiální web FIFA, vyžadována bude však docela podrobná registrace a nejspíše, jako v minulých letech, i nějaký ten poplatek. Tuto informaci se mi však ověřit nepodařilo.

Jednou z novinek jsou sledování zápasů na stránkách sázkových společností. Třeba Bwin nebo Bet365, případně Betfair, nabízejí pravidelně hodně zápasů on-line jako doplňkovou službu k možnosti live sázení na výsledek. Samozřejmě ne vždy jde o extra kvalitu vysílání, některá okna přehrávačů jsou vyloženě malá (320x240), ale sledovat se to dá.

Nu a pak je zde samozřejmě možnost pro alternativce. Alternativci vědí, že ne všechny zápasy a ne vždy se dají sledovat on-line tak nějak legálně, a tak existují speciální sítě a programy pro sdílení televizních vysílání z různých zemí, přičemž tyto programy legální jsou. Aby se v tom český pravicový volič vyznal.

Mezi nejoblíbenější patří SopCast. Program si stáhnete, nainstalujete a posléze se můžete přihlásit do sítě buď anonymně, nebo jako registrovaný uživatel. Najdete si prostým vyhledáváním kanál, který vás zajímá – a pokud máte připojení k internetu na dnes běžné úrovni, můžete sledovat.

Podobným prográmkem je TVUPlayer nebo Livestation. Zde nechám prostor vaší kreativitě, co se vyhledávání přes Google týče. Na Livestation je příjemné, že zde najdete nebo si přes webové rozhraní můžete přidat i české televize, jež vysílají digitálně luftem.

Existují samozřejmě i možnosti sledovat zápasy přímo přes internet. Stačí zabrousit na nějaký rozcestník. Pokud si chcete chvilku hledat, pak asi nejlepšími zdroji jsou Justin.tv, Fromsport a LiveScoreHunter. Věřím, že vy, naši čtenáři, jste kluci šikovní, a stránky najdete i se v nich rychle sami zorientujete.

Závěrem zde mám takovou drobnou připomínku, že můžete fotbalové dění sledovat i historicky zajímavou metodou, a to díky rozhlasovému vysílání. Některé stanice skutečně stále přenášejí nejen fotbalové zápasy mluvenými komentáři rádiem. V tomto případě můžu jen doporučit využít programu do počítače, který se jmenuje Nexus Radio. 

10. 6. 2010

Autor: Jan Lipšanský

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Finále Ligy mistrů můžete sledovat v sobotu na Nova Sport 3

 

Liga mistrů UEFA se blíží do finále. O slavný pohár se v sobotu 1. června utká Borussia Dortmund a Real Madrid...

O2 uvedlo na trh vlastní lokalizační čip O2 tag

 

O2 uvedlo na trh vlastní lokalizační čip s název O2 tag. Členové ekosystému Unity si ho mohou pořídit za pouhých 199 Kč.

MAGENTA TV rozšířila programovou nabídku o Nova Sport 5 a Nova Sport 6

 

T-Mobile zařadil do nabídky MAGENTA TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Naladíte je už od dnešního dne v rámci...