Úvod > Články > Facebook vás na cizích fotkách automaticky pozná

Facebook vás na cizích fotkách automaticky pozná

A další novinky uplynulých dní: Microsoft se pokusil koupit Facebook -- Delicious nekončí -- a více...

Facebook vás na cizích fotkách automaticky pozná

Po několikaměsíčním testování nasazuje Facebook novou funkci pro rozpoznáváni obličejů. Uživatelé, kteří na tuto sociální síť nahrávají fotografie, nebudou mít už tolik práce s tzv. tagování, tj. označováním lidí na snímcích. Udělá to za ně Facebook. Snadno se tak může stát, že se na síti objeví snímky, o kterých nevíte, ale automaticky na nich budete označeni. Kritici opět bouří na poplach, protože uživatelé opět ztrácejí část soukromí. Facebook opět ale říká, že pro zachování soukromí dělá maximum -- uživatelé mohou automatické návrhy jmen zakázat.

Podle statistik lidé každý den na Facebooku použijí 100 milionů tagů. Facebook jim nyní ulehčí práci, označení lidí na fotografiích za ně provede sám. Funkce rozpoznání obličejů spouští nejprve pro uživatele na území Spojených států. "Tagy jsou nepostradatelným nástrojem pro sdílení důležitých okamžiků, ale hodně z vás řeklo, že tagování může být pořádná fuška," stojí na blogu Facebooku. "Nyní proto spouštíme funkci navrhování tagů, která tagování fotek zpříjemní. Protože sdílení fotografií je tak důležitou součástí Facebooku, chceme, abyste jasně věděli, jak návrhy tagů fungují. Když vy nebo váš přítel nahraje na Facebook nové fotky, náš software pro rozpoznání obličejů -- jaký najdete v jiných nástrojích pro editaci fotek -- snímky porovná a najde takové, na kterých jste označeni. Podobné snímky seskupujeme a bude-li to možné, navrhneme vám jména přátel na snímcích."

CZ.NIC přebírá systém řešení bezpečnostních incidentů

Správce internetových domén .CZ, sdružení CZ.NIC, převezme agendu národního týmu CSIRT.CZ (Computer Security Incident Response Team) majícího na starost koordinaci řešení bezpečnostních incidentů v počítačových sítích ČR.

Modelový projekt CSIRT.CZ vznikl při sdružení CESNET právě jako suplement týmů CSIRT, které fungují ve světě. Svou jednotku zřídilo v roce 2008 i sdružení CZ.NIC (CZ.NIC-CSIRT) a o zřízení národního týmu měla zájem i vláda.

Ministr vnitra Radek John a výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip teď podepsali memorandum, na jehož základě CZ.NIC od ledna 2011 převezme agendu národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ.

„To, že se podařilo zachovat kontinuitu provozu pracoviště CSIRT.CZ i do dalšího období, je dobrá zpráva nejen pro českou internetovou komunitu. Myslím si, že tento projekt má velký přínos pro zvyšování bezpečnosti v této zemi. Poděkování patří především Aleši Špidlovi, řediteli odboru kybernetické bezpečnosti Ministerstva vnitra, a pracovníkům sdružení CESNET, kteří tým CSIRT.CZ vybudovali a tři roky úspěšně provozovali. Nerad bych také zapomněl na pomoc pracovní skupiny CSIRT.CZ,“ uvedl u příležitosti podepsání memoranda Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC.

Yahoo nezavírá službu Delicious

V minulém týdnu se webem nesly rozhořčené reakce uživatelů na zprávy, že společnost Yahoo v rámci úspor ukončí provoz několika svých projektů, mj. populární služby Delicious. Ta umožňuje ukládání a sdílení odkazů na webové stránky.

Yahoo službu dříve známou jako del.icio.us odkoupilo v roce 2005 a přejmenovalo ji na Delicous (běžící na adrese delicious.com). Na světě ji používají miliony uživatelů, kteří teď nevěřícně kroutili hlavou nad tím, že má skončit. Už se dokonce objevila řada návodů, jak si zavčas všechny záložky importovat do konkurenčních služeb. Yahoo však záhy informace o ukončení služby dementovalo. Delicious nekončí, ale hledá pouze nového majitele.

Microsoft chtěl koupit Facebook, nabízel 15 miliard dolarů

V dnešním přepočtu za 290 miliard korun chtěla společnost Microsoft odkoupit sociální síť Facebook. Psal se rok 2007, popularita sítě nebyla ještě tak velká, ale Microsoftu se to stejně nepodařilo. O snaze odkoupit Facebook hovořil Fritz Lanman, ředitel pro korporativní strategii a akvizice společnosti Microsoft. "Jo, pokusili jsme se získat Facebook. Facebook a Microsoft se tehdy v lecčems podobaly."

I když měl šéf Microsoftu Steve Ballmer nabídnout zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi 15 miliard dolarů, nabídka s Zuckerbergem prý ani nehnula. Nechtěl Facebook prodat, pokud by nad ním měl ztratit kontrolu. Microsoft proto raději do Facebooku investoval 240 milionů dolarů a časem se sítí navázal další spolupráci, například integrací vyhledávače Bing do prostředí Facebooku nebo Microsoft Docs.

I Bank of America odstřihla WikiLeaks od peněz, server chce uveřejnit dokumenty právě z bank

Americký finanční ústav Bank of America je další společností, která nechce mít nic společného s WikiLeaks. Připojuje se k ostatním finančním a technologickým společnostem, které odmítají pro server WikiLeaks zpracovávat platby.

V minulých dnech a týdnech totéž oznámily firmy MasterCard, Visa nebo PayPal. Ty se posléze staly cílem DDoS útoků. Bank of America uvedla, že je přesvědčená, že aktivity WikiLeaks se neshodují s jejími zásadami.

Julian Assange, zakladatel serveru WikiLeaks, ještě před tím uvedl, že WikiLeaks by brzy mohl začít zveřejňovat důvěrné dokumenty právě z prostředí bank. Už dříve pro magazín Fobers řekl, že o bankách uveřejní informace, které lidem ukážou na jejich neetické praktiky. Před zhruba rokem se Assange zmínil serveru Computerworld.com, že má k dispozici pevný disk jednoho z výkonných představitelů Bank of America.

20. 12. 2010

Autor: Oldřich Klimánek

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Vodafone zařazuje do nabídky Nova Sport 5 a 6, odvysílá Formuli 1 i MotoGP

 

Vodafone nabídne v rámci své Vodafone TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Diváci se tak mohou těšit na Formuli...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2024

 

Rychlosti internetu v dubnu některých technologií rostly, u jiných naopak klesaly. Zjistěte, jak si vedl váš...

Avast dostal v ČR pokutu ve výši 351 milionů korun

 

Avast dostal od českého Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu ve výši 351 milionů korun Důvodem je neoprávněné...