Úvod > Články > Lidé sázejí na internetu -- a Brusel začal diskutovat, jak sázky a hry omezit

Lidé sázejí na internetu -- a Brusel začal diskutovat, jak sázky a hry omezit

A další novinky uplynulých dní: iPad 2 v Česku okamžitě vyprodán -- Firefox 4 si za pár dní stáhly desítky milionů lidí

iPad 2 v Česku okamžitě vyprodán. Lidé stáli v dlouhých frontách

Nový počítačový tablet iPad 2 od společnosti Apple dorazil na pulty českých obchodů. Fanoušci nakousnutého jablka jej však okamžitě vykoupili. Apple na trh ale dodal jen malý počet iPadů, stěžují si lidé i obchodníci.

Kromě tradičních obchodů iWorld, iSetos a iStyle se tablety objevily také v Datartu nebo Electroworldu. Zatímco v zahraničí se iPad 2 prodává od 8,5 tisíce korun (v přepočtu), v Česku lidé zaplatí podstatně víc: 12 tisíc až 20 tisíc korun v závislosti na konfiguraci. Například v USA se model Apple iPad 2 (64GB, Wi​-Fi a 3G) prodává za 830 dolarů (14 400 Kč), v Česku však za 20 tisíc.

Česká média poukazují na opravdu malý počet kusů, které byly do Česka zaslány. Hovoří se celkem snad jen o tisícovce -- například Datart na pražské Národní třídě jich dostal jen osm.

Lidé sázejí na internetu -- a Brusel začal diskutovat, jak sázky a hry omezit

Internetové sázení a hry po internetu jsou mezi lidmi stále populárnější, což v Burselu vyvolalo opět vlnu nevole. Evropská unie proto bude projednávat, zda a případně jak populární služby regulovat.

Brusel odstartoval jednání s různými společnostmi, které sázky a hry na internetu nabízejí. Kolem léta by trh měl být zmapován podrobněji a úředníci rozhodnou, zda je potřeba nějakých zásahů. Sázkařské portály ročně vygenerují příjmy v řádové výši sto miliard korun a Bruselu se nelíbí, že většina společností de facto na trhu působí bez evropské licence.

Brusel chce případnými regulacemi "chránit občany EU".

Seznam se stal 100% vlastníkem Stream.cz

Společnost Seznam, česká portálová jednička, se stala stoprocentním vlastníkem serveru Stream.cz, odkoupila totiž i zbylý podíl ve výši 50 %.

Seznam však výši obchodu sdělit nechtěl.

„Když jsme před třemi lety do v té době unikátního projektu Stream vstupovali, jako 50% vlastníci, věřili jsme, že se nám společně povede z něj udělat na českém internetu pojem. To, že jsme se nyní stali 100% vlastníkem Streamu, nám do budoucna otevírá možnosti více integrovat videoobsah do našich služeb a dále tento formát rozvíjet. Chtěl bych touto cestou také poděkovat Miloši Petanovi za nápady, energii a zkušenosti, které vložil do našeho společného projektu. Rozhodně bychom i do budoucna rádi využili jeho schopností a kontaktů ve prospěch Streamu,“ uvedl Pavel Zima, místopředseda představenstva a generální ředitel Seznam.cz.

Seznam v tiskové zprávě uvedl, že nyní pracuje na integraci Stream.cz do své organizační struktury. "V nejbližší době dojde také k personálnímu propojení obou firem. Do budoucna je možné očekávat i další inovace pro videoobsah jako takový. Cílem je, aby použití internetových videí v budoucnu co nejvíce odpovídalo požadavkům nejen běžných uživatelů, ale rozvíjelo se i jako platforma pro prodej reklamy," uvedla Irena Zatloukalová, tisková mluvčí Seznamu.

Od dubna zdraží nakupování v e-shopech mimo území EU

Obliba nákupů na zahraničních e-shopech mimo Evropskou unii roste. Jen z USA přišlo do České republiky loni na 102 tisíc balíků. Jenomže počínaje dubnem se snižuje hranice ceny zboží osvobozeného od daně ze 150 eur na 22 eur (ze 3 000 Kč na 540 Kč).

"Dne 08. 03. 2011 byl ve Sbírce zákonů zveřejněn zákon č. 47/2011 Sb., kterým se mění zákon č.235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. Osvobození od DPH při dovozu zboží je nově upraveno v § 71 odst. 3, písm. a) zákona o DPH. Od DPH je nově osvobozen pouze dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR. Limit 150 EUR pro osvobození zboží od cla podle Nařízení Rady (ES) č.1186/2009, o systému Společenství pro osvobození od cla se nemění," uvedl Celní správa ČR v tiskové zprávě. "Běžného občana se výše uvedená změna dotkne zejména u zboží nakupovaného přes internet v zemích mimo EU (např. USA) a dopravovaného na území EU."

Firefox 4 si stáhly už desítky milionů lidí

Novou verzi webového prohlížeče Firefox si od 21. března, kdy byl Firefox 4 vydán, si stáhlo už více než 35 milionů uživatelů z celého světa.

4. generace prohlížeče přináší řadu změn a oproti předcházejícím verzím je i podstatně rychlejší ve vykreslování stránek. Uživatelé si určitě na první pohled všimnou velkých změn v grafickém kabátě prohlížeče, který nyní sází na minimalismus jako i další konkurenční programy.

Firefox 4 je možné zdarma stáhnout pro Windows, Linux i Mac OS X z adresy http://firefox.mozilla.cz/stahnout.

 

28. 3. 2011

Autor: Oldřich Klimánek

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Prima zveřejnila nová pravidla pro přetáčení reklam na IPTV

 

Od 1. června začne platit zákaz přeskakování reklam na kanálech FTV Prima. Jaké podmínky společnost nastavila pro...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2022

 

Jaké rychlosti v dubnu nabízeli jednotliví poskytovatelé svým zákazníkům? Mrkněte na nejnovější statistiky rychlostí...

Internet s rychlostí až 10 Gb/s bude brzy dostupný i v běžných domácnostech

 

Internet pro domácí použití s rychlostí 1 Gb/s už v česku není žádnou výjimkou. V průběhu následujících let by se...